GTA IV Tartışalım

Geçtiğimiz aylarda Windows Live gereksinimini kaldırmaları iyi oldu fakat oyun hataları hâlâ devam ediyor.

Hikayede 3 karakter arasında değişim yapma imkanı olmaması, soygun görevi ağırlıklı teması olmaması bile GTA 4'ü sevdirir.

Evet, bir karakter olması çok daha iyi. Niko ile bütünleşiyoruz oynarken onun hikayesi olsun, yabancılık çekmesi olsun. O karanlık Liberty City havasını sevmiyorlar ama benim çok hoşuma gidiyor.
Geçtiğimiz aylarda Windows Live gereksinimini kaldırmaları iyi oldu fakat oyun hataları hâlâ devam ediyor.

Getirdikleri Rockstar Launcher pek iyi sayılmaz bence.

Bana göre GTA IV'ün sadece iki eksiği var, bunlar optimizasyon problemi ve anti-aliasing'in olmaması.

Handling, fizikler, animasyonlar, detaylar ve hikaye yani oyun iki eksiği dışında her şeyiyle mükemmeldi. (Grafikler günümüzde yetersiz olsa da zamanının en iyilerindendi.)

Ayrıca bu oyunu sevmeyenlerin neden sevmediklerini düşündüğümde tek bir olası sebep geliyor aklıma: Oyunun GTA San Andreas gibi bir efsaneden sonra çıkış yapmış olması.

Steam versiyonunu önermem, donma sorunları oluyor. DVD versiyonu vardı elimde, internetten DVD'siz çalıştırmak için Launcher buldum öyle kullanıyorum.

Bu arada Steam kullanıyorsanız downgrade yapıp online oynayabiliyorsunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şahsen kendi bilgisayarımda değil ama internet Cafe'lerde gözlemlediğim kadar benim bütün fikirlerim aynı.

En sevdiğim oyundur, Big Smoke'un yaşatamadığı ihanet hissinin mislini Dimitri Rascalov yaşattı bana.
“Sana Dimitri Rascalov’dan hediye getirdim.” 🔫 🔫

GTA IV sevenlerde var nefret edenlerde, ben seviyorum bence GTA serisinin en iyi oyunu. Gerek mekanikleri olsun, gerek hikayesi olsun çok iyi geliyor bana. Oyunu benim gibi sevenler neden seviyorsunuz? Peki ya nefret edenler ya da sevmeyenler siz neden sevmiyorsunuz?
İlk oynadığım zamandan beri severim 2012’de ilk kuzenimin PS3’de oynamıştım, o zamandan beride hala favori oyunlarımdan biridir. Steam’de de indirim yakalayıp almıştım 2 yıl önce. :)

Sevmeyenlerin çoğu ya GTA:SA ya da GTA V’e göre bazı şeylerin olmamasından dolayı sevmiyor. GTA’nın asıl iyi özellikleri onlara göre değersiz gibi görünüyor.

Ayrıca şu an GTA V olmasa idi herkes Online GTA IV oynuyor olurdu.

Karakter yapıları, sürükleyici hikayesi ile bana zevk veren bir oyundur. Kendisini 23 kere PS’de 16 kere de PC versiyonun da bitirdim. Her canım istediğinde açıp oynarım.

Belki de en büyük eksisi haritasından kaynaklı, GTA geneline bakıldığında küçük olsa da harita oldukça detaylı. Bu yüzden Liberty City’i severim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı