GTA Online'da arkadaşların sunucularına katılınamıyor

MaryoÖmer

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, sorunum şu ben GTA Online'ı arkadaşımla birlikte oynamak istiyorum ancak arkadaşımın bulunduğu oturuma giremiyorum, zaman aşımına uğradığına dair bir uyarı geliyor sonra beni başka bir sunucuya atıyor. "Find New Session" butonuna bastığım zaman da beni aynı sunucuya atıyor ya da hiç oyuncu olmayan veya 1-2 oyuncu bulunan sunuculara atıyor. Arkadaşımın ise 24-25 kişilik sunuculara girdiğini gördüm. Bu durum her Online girdiğimde oluyor. Nasıl arkadaşımın sunucusuna bağlanabilirim? Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun internette herhangi bir sinyal arttırıcı kullanıyor musun? Sinyal arttırıcılar oyunda ping düşürebiliyor veya sorun yaratabiliyor kalitesizse eğer.

Sorun internette herhangi bir sinyal arttırıcı kullanıyor musun? Sinyal arttırıcılar oyunda ping düşürebiliyor veya sorun yaratabiliyor kalitesizse eğer.

Hayır kullanmıyorum, internetimi de TurkNet kullanıyorum. Bana 100 Mbps download 8 Mbps de upload hızı veriyor, internetim iyi bence. Ayrıca oyunlarda hiç pingim yok gibi bir şey.

Hayır kullanmıyorum, internetimi de TurkNet kullanıyorum. Bana 100 Mbps download 8 Mbps de upload hızı veriyor, internetim iyi bence. Ayrıca oyunlarda hiç pingim yok gibi bir şey.

Eklemek istediğim bir şey daha var, benim sunucularıma gelen oyuncuların da aynı sorunu yaşadığını gördüm. Adam çıkıyor 5 saniye sonra geri geliyor, belki internetiyle alakalı olabilir bilmiyorum. Ancak bu şekilde Online girdiğim zaman genelde oyunuma Türkler geliyor. Ekleyeyim dedim belki bir çözüm yolu çıkarır.

Son düzenleme:
GTA 5 zaten Rockstar sunucularını kullanıyor. Epic ile Steam kullanıcıları birlikte oynayabilmekte. Sorunun bununla bir alakası yok.

Türk kaynaklarında aynen böyle diyorlar, ancak yabancı kaynaklardan araştırdığımda crossplay olarak oynanamayacağı yazıyor.

1688457722982.png

Yabancı bir kaynak bunu gösteriyor sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım.

Türk kaynaklarında aynen böyle diyorlar, ancak yabancı kaynaklardan araştırdığımda crossplay olarak oynanamayacağı yazıyor.

Paylaştığınız görseldeki sitede şu bilgi geçmekte.

How to play GTA 5 cross-platform?

Well, sadly, the answer is no — GTA 5 is not a crossplay title. If you are playing GTA Online, as many of us still are, then you can only team up with or fight against other players that are using the same platform as you.

Oyunun crossplatform olmadığı doğru. Aynı platform üzerinden ise oynanabilmekte. Yalnız crossplay desteklemediği ibaresi yanlış.

Devamını okuyacak olursak;

Can Epic and Steam play together?

An Epic Games Store player can join a Steam or Epic Games Store session listed in the multiplayer menu. A Steam player can join a Steam or Epic Games Store session listed in the multiplayer menu.

Ek olarak ise;

GTA Online PC crossplay explained

GTA Online is available to play on PC via Epic Games Store, Steam, and the Rockstar Games Launcher. Thankfully, it doesn't actually matter what version of GTA Online you're using, as PC players can play GTA Online with all PC users, regardless of which version they're using.

"GTA Online PC'de Epic Games Store, Steam ve Rockstar Games Launcher üzerinden oynanabilir. Neyse ki, GTA Online'ın hangi sürümünü kullandığınız önemli değil, çünkü PC oyuncuları, hangi sürümü kullandıklarına bakılmaksızın tüm PC kullanıcılarıyla GTA Online oynayabilirler."

Görseli İngilizce paylaştığınız için İngilizce bildiğinizi varsayarak ben de bu şekilde paylaştım.

HOME tuşuna basarak Rockstar üzerinden eşleşirsiniz oynarsınız.

Eğer katılamıyor ise serverlarda sorun olabilir invinte only yada friend server açıp deneyin ve ikinizinde internet bağlantınızı kontrol edin.

Home tuşuna basarak Rockstar üzerinden eşleşirsiniz oynarsınız.

Eğer katılamıyor ise serverlarda sorun olabilir invinte only ya da friend server açıp deneyin ve ikinizinde internet bağlantınızı kontrol edin.

Dediğiniz gibi yapıyoruz ancak eşleşemiyoruz bir de friend server açarak deneyelim, teşekkür ederim.

Paylaştığınız görseldeki sitede şu bilgi geçmekte.

GTA 5 çapraz platform nasıl oynanır?

Ne yazık ki cevap hayır - GTA 5 bir çapraz oyun oyunu değil. Çoğumuzun hala oynadığı gibi GTA Online oynuyorsanız, yalnızca sizinle aynı platformu kullanan diğer oyuncularla takım kurabilir veya onlara karşı savaşabilirsiniz.

Oyunun crossplatform olmadığı doğru. Aynı platform üzerinden ise oynanabilmekte. Yalnız crossplay desteklemediği ibaresi yanlış.

Devamını okuyacak olursak;

Epic ve Steam birlikte oynayabilir mi?

Bir Epic Games Store oyuncusu, çok oyunculu menüde listelenen bir Steam veya Epic Games Store oturumuna katılabilir. Bir Steam oyuncusu, çok oyunculu menüde listelenen bir Steam veya Epic Games Store oturumuna katılabilir.

Ek olarak ise;

GTA Online PC çapraz oyunu açıklandı.

GTA Online; Epic Games Store, Steam ve Rockstar Games Launcher aracılığıyla PC'de oynanabilir. Neyse ki, GTA Online'ın hangi sürümünü kullandığınız önemli değil, çünkü PC oyuncuları hangi sürümü kullanıyor olurlarsa olsunlar tüm PC kullanıcılarıyla GTA Online oynayabilirler.

"GTA Online PC'de Epic Games Store, Steam ve Rockstar Games Launcher üzerinden oynanabilir. Neyse ki, GTA Online'ın hangi sürümünü kullandığınız önemli değil, çünkü PC oyuncuları, hangi sürümü kullandıklarına bakılmaksızın tüm PC kullanıcılarıyla GTA Online oynayabilirler."

Görseli İngilizce paylaştığınız için İngilizce bildiğinizi varsayarak ben de bu şekilde paylaştım.

Çok teşekkür ederim yardımınız için sağ olun. Friend only server açarak deneyeceğim bir de.

Yalnız bir şey daha sormak istiyorum, arkadaşımı Heist'e davet etmek istediğim de arkadaşımın yanında blocked yazıyor, bu durumun rankla bir alakası olabilir mi?

Geri
Yukarı