GTA San Andreas orijinal sürümde FPS düşmeleri

yorumcuu

Centipat
Daha fazla  
Nostalji yapayım deyip gittim GTA San Andreas orijinal sürümünü bulup indirdim. İndirmez olaydım. Bir sürü sorun ile karşılaştım. İlk sorun şuydu. 60 FPS sorunu. Frame limitini kapatınca 60 FPS oluyordu fakat arabalar falan oyun sapıtıyordu. Onu araştırıp sorununu buldum tam oynayacağım derken bir baktım ki fare çalışmıyor. Ona da 2-3 şey indirdim fakat bir çözüm bulamadım. Bazen fare çalışıyor bazen çalışmıyor çok enteresan. Hadi oda tamam bu sefer de fare çalışırken oynamaya başladım bir baktım ekranda yırtılmalar meydana geldi. Ekranım 60Hz diye ekranda (tearing) denen durum olmaya başladı. GTA Vice City oynadım bundan 2 gün önce onda frame limiteri kapatacak dosyalar vardı. İndirdim GTA Vice City gayet düzgün ne yırtılma ne bir sorun çalışıyordu. Ama GTA San Andreas'ı oynamak için 1 gündür uğraşıyorum. Daha eski oyun daha stabil çalışırken daha yenisi berbat çalışıyor. Definitive Edition'u da oynamak istemiyorum çok saçma çünkü. Çok sıkıldım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hiçbir çözüm işe yaramıyor. Yarayanlarındada ekranın sağ ve sol köşelerinde siyahlıklar çıkıyor. Kısacası şu. Eskiden sistem kötü diye oynayamadığımız oyunları şu anda da sistemimiz iyi diye oynayamıyoruz.

Geri
Yukarı