Çözüldü GTA serisine Steam üzerinde Türkçe yama kurulur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

663803

Kilopat
Yakın zamanda güzel bir nostalji yapmak için Steam üzerinden Grand Theft Auto: The Trilogy paketini satın alacağım. Sonrasında 4 ve 5'i de güzel bir bilgisayar topladığım zaman oynamayı düşünüyorum.

Bazı Türkçe yama konularının yorumlarına baktığımda Steam üzerinde Türkçe yamanın, Türkçe fontun ya da ikisinin de çalışmadığını ve oyunun açılmadığını yazmışlar.

Ben büyük ihtimalle ilk önce GTA 3 ile oynamaya başlayacağım. Türkçe yamayı direkt Steam üzerinde kurulu dosya klasörünün içine attığım zaman Steam oyunu açmamı engeller mi Türkçe yama ve font kurduğum için?

Eğer engelledi diyelim. Ben mesela D diskine GTA 3'ü ya da diğer Rockstar Games oyunlarından birini attığım zaman, Türkçe yamayı kurduğum zaman ve Steam üzerinden çalıştırdığımda oyun açılır mı?

Eğer açıldı diyelim. Steam oyunu oynarken oyunumu algılayıp oynadığım saati sayar mı hesabım üzerinde? İnceleme için saymasını istiyorum da.
Bu konunun çözümüne bu konudan ulaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Teşekkür ederim dosyaya gerek yok. Kurulumu biliyorum sadece Steam'in Türkçe yamayı ve Türkçe fontu engelleyip oyunu çalıştırmıyor tarzında yazılar okuduğum için bu durumu merak ettim.

Peki siz Türkçe yamayı Türkçe font ile mi kullanıyorsunuz orijinal (Steam) GTA San Andreas'da? (Örneğin: oldurecegim yerine öldüreceğim yazıyor altyazıda.)
Teşekkür ederim dosyaya gerek yok. Kurulumu biliyorum sadece Steam'in Türkçe yamayı ve Türkçe fontu engelleyip oyunu çalıştırmıyor tarzında yazılar okuduğum için bu durumu merak ettim.

Peki siz Türkçe yamayı Türkçe font ile mi kullanıyorsunuz orijinal (Steam) GTA San Andreas'da? (Örneğin: oldurecegim yerine öldüreceğim yazıyor altyazıda.)
@arasyuksel hocam diğer konumda size 2 tane soru sordum. Onlara bakabilir misiniz?

Neyse ben konuyu çözdüm. Teşekkür ederim yine de.

GTA San Andreas'ı daha orijinalini almadım. Şimdilik para birikinceye kadar korsan sürümü ile idare ediyorum. Çözünürlük ya da yama konusunda bir sıkıntı çıkarmadı. Steam'den alınca save dosyamı oraya aktarıp devam ederim artık.

Anonim.PNG

Anonim mesaj atınca da korkmadım değil. O istedi ben de çözümümü yazdım. Umarım yardımcı olmuşumdur konuyu okuyan arkadaşlara.
Oyunu Steam üzerinden satın aldım. Steam dosyalara müdahale etmediği için sıkıntı çıkmadı. Konu çözüldü.
Steam'de kaldırılmadan önce satın almıştım. Bunu da not geçeyim.
Bir şey olacağını düşünmüyorum. GTA San Andreas'a Türkçe kurdum ve sorunsuz işliyor. Tek yapmanız gerek vereceğim text dosyasını text klasörüne atmak ve değiştire tıklamak.

Bir şey olacağını düşünmüyorum. GTA San Andreas'a Türkçe kurdum ve sorunsuz işliyor. Tek yapmanız gerek vereceğim text dosyasını text klasörüne atmak ve değiştire tıklamak.
Orijinal sürümde mi Türkçe yamayı kullanıyorsunuz yoksa korsan sürümünde mi? Ben Steam'de olan GTA San Andreas için Türkçe yama kuruluyor mu onu merak ediyorum.

@arasyuksel hocam diğer konumda size 2 tane soru sordum. Onlara bakabilir misiniz?

Neyse ben konuyu çözdüm. Teşekkür ederim yine de.

GTA San Andreas'ı daha orijinalini almadım. Şimdilik para birikinceye kadar korsan sürümü ile idare ediyorum. Çözünürlük ya da yama konusunda bir sıkıntı çıkarmadı. Steam'den alınca save dosyamı oraya aktarıp devam ederim artık.

Anonim.PNG

Anonim mesaj atınca da korkmadım değil. O istedi ben de çözümümü yazdım. Umarım yardımcı olmuşumdur konuyu okuyan arkadaşlara.
Oyunu Steam üzerinden satın aldım. Steam dosyalara müdahale etmediği için sıkıntı çıkmadı. Konu çözüldü.
Steam'de kaldırılmadan önce satın almıştım. Bunu da not geçeyim.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı