GTA Trilogy Definitive Edition oynanabilir mi?

W4rlock

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı:ASUS TUF RTX 4080 16GB OC

İŞLEMCİ:AMD RYZEN 7 7700X

RAM: 32GB (2x16)

ANAKART:ASUS PRIME X670E-PRO WI-FI soket AM5 6400MHz DDR5

SSD:MSI 1TB SPATIUM M390 NVMe M.2 SSD

GÜÇ KAYNAĞI:FSP Hydro PTM PRO HPT2-1200M 1200W 80+ platinium 120mm
Hazır GTA6 patlak vermişken eski efsaneleri oynayayım diyorum ama malum oyunlar çok eski, eski olmasında sorun yok ama günümüz PC'leri oyunu bozuyor. Bazı modlar kurarak düzeltiliyor ama kafama şu soru takıldı acaba Definitive Edition oynanabilir duruma geldimi gittim baktım ve oyunu biraz da olsa düzeltmişler. Normalde bu oyundan nefret ediyorum ve zaten almayacağım korsana başvuracağım sizce eski GTA'ları modlarla oynanabilir duruma getirmeli miyim yoksa Definitive Edition'ımı oynamalıyım?

Anladım hocam galiba düz versiyonu tercih edeceğim modlarla tertemiz yaparım.

Ben olsam eski GTA'ları modsuz oynar geçerdim.

Trilogy Definitive Edition içerisindeki herhangi bir GTA için o kadar boyut ayırmanıza gerek yok kanımca. Tavsiyem, GTA 3'ün, Vice City'nin ve San Andreas'ın klasik sürümlerini bulmanız ve şu modları kurmanızdır;

GTA 3 - Improved Classic modu
GTA Vice City - Improved Classic modu
GTA San Andreas - Improved Classic modu

Bu modlar, oyunların konsol versiyonlarındaki veya mobil versiyonlarındaki güzel özellikleri restore ediyor, çeşitli sorunları düzeltiyor, ayrıca GTA 3 ve Vice City için San Andreas tarzı oynanış sunuyor (Araç içinde kamerayı kontrol edebiliyoruz mesela). Bıraktığım linkler daha çok toplama usulü çalışıyorlar ama en gerekli modlar en son sürümleriyle paylaşılıyor, sık sık da güncelleme alıyor bu paketler.

Şimdi sıkı durun, önce klasik sürümlerin boyutlarını vereceğim, sonra Definitive Edition'ların (Tam boyutlarını bilmiyorum, Steam sayfasındaki sistem gereksinimlerine baktım bu bilgiler için). En son da üzerlerine bu mod paketi kurulmuş klasik sürümlerin (San Andreas'ı indirip kontrol edip bu yazımı düzenleyeceğim ama çok yüksek ihtimalle 6-7 gb olacaktır taş çatlasa);

• GTA 3
    • Klasik: 1.20 GB
    • Definitive Edition: 5 GB
    • Modlu: 2,06 GB
  • GTA Vice City
    • Klasik: 1,46 GB
    • Definitive Edition: 10 GB
    • Modlu: 3,65 GB
  • GTA San Andreas
    • Klasik: 4,68 GB
    • Definitive Edition: 19 GB
    • Modlu: Dediğim gibi, buraya kesin bilgi bırakacağım ama şimdilik 6-7 gb diyelim.

Trilogy Definitive Edition içerisindeki herhangi bir GTA için o kadar boyut ayırmanıza gerek yok kanımca. Tavsiyem, GTA 3'ün, Vice City'nin ve San Andreas'ın klasik sürümlerini bulmanız ve şu modları kurmanızdır;

Bu modlar, oyunların konsol versiyonlarındaki veya mobil versiyonlarındaki güzel özellikleri restore ediyor, çeşitli sorunları düzeltiyor, ayrıca GTA 3 ve Vice City için San Andreas tarzı oynanış sunuyor (araç içinde kamerayı kontrol edebiliyoruz mesela). Bıraktığım linkler daha çok toplama usulü çalışıyorlar ama en gerekli modlar en son sürümleriyle paylaşılıyor, sık sık da güncelleme alıyor bu paketler.

Şimdi sıkı durun, önce klasik sürümlerin boyutlarını vereceğim, sonra Definitive Edition'ların (tam boyutlarını bilmiyorum, Steam sayfasındaki sistem gereksinimlerine baktım bu bilgiler için). En son da üzerlerine bu mod paketi kurulmuş klasik sürümlerin (San Andreas'ı indirip kontrol edip bu yazımı düzenleyeceğim ama çok yüksek ihtimalle 6-7 GB olacaktır taş çatlasa);

• GTA 3
    • Klasik: 1.20 GB.
    • Definitive Edition: 5 GB.
    • Modlu: 2,06 GB.
  • GTA Vice City.
    • Klasik: 1,46 GB.
    • Definitive Edition: 10 GB.
    • Modlu: 3,65 GB.
  • GTA San Andreas.
    • Klasik: 4,68 GB.
    • Definitive Edition: 19 GB.
    • Modlu: Dediğim gibi, buraya kesin bilgi bırakacağım ama şimdilik 6-7 GB diyelim.

Hey maşallah hocam sağ olun bilgileriniz için klasik GTA Trilogy devam edeceğim sağ olun.

Hey maşallah hocam sağ olun bilgileriniz için klasik GTA Trilogy devam edeceğim sağ olun.
Rica ederim. Bu arada yorumumu düzenleyemiyorum sanırım, o yüzden GTA San Andreas'ın modlu boyutunu buraya yazıyorum: 5.94 GB. Steam'den indirip denediğimde orijinal boyut 4.58 GB idi, modu kurunca 5.94 GB oldu oyunun kapladığı alan. Siz 4.68 GB olan DVD sürümünü kurarsanız 6.04 GB olabilir belki ya da benimkine yakın olur. Her halükarda 19 GB nere, 6 GB nere.

Ve ayrıca şunu da unutmamalısınız, bu modları kurduktan sonra o GTA kopyasına başka büyük mod kurmamanızı tavsiye ederim. SAMP veya MTA gibi Online modları ise hiç kurmayın derim, onlar için modsuz sürümler en iyisi olur.

Bu modlar, oyunların konsol versiyonlarındaki veya mobil versiyonlarındaki güzel özellikleri restore ediyor, çeşitli sorunları düzeltiyor, ayrıca GTA 3 ve Vice City için San Andreas tarzı oynanış sunuyor (araç içinde kamerayı kontrol edebiliyoruz mesela). Bıraktığım linkler daha çok toplama usulü çalışıyorlar ama en gerekli modlar en son sürümleriyle paylaşılıyor, sık sık da güncelleme alıyor bu paketler.

Şimdi sıkı durun, önce klasik sürümlerin boyutlarını vereceğim, sonra Definitive Edition'ların (tam boyutlarını bilmiyorum, Steam sayfasındaki sistem gereksinimlerine baktım bu bilgiler için). En son da üzerlerine bu mod paketi kurulmuş klasik sürümlerin (San Andreas'ı indirip kontrol edip bu yazımı düzenleyeceğim ama çok yüksek ihtimalle 6-7 GB olacaktır taş çatlasa);

• GTA 3
    • Klasik: 1.20 GB.
    • Definitive Edition: 5 GB.
    • Modlu: 2,06 GB.
  • GTA Vice City.
    • Klasik: 1,46 GB.
    • Definitive Edition: 10 GB.
    • Modlu: 3,65 GB.
  • GTA San Andreas.
    • Klasik: 4,68 GB.
    • Definitive Edition: 19 GB.
    • Modlu: Dediğim gibi, buraya kesin bilgi bırakacağım ama şimdilik 6-7 GB diyelim.

San Andreas için nexus üzerinde ki 3 Fix'i içeren Pack'i kurup öyle oynayacaktım ama şansa sizin gönderiniz çok iyi oldu hocam teşekkür ederim. Oyunu neredeyse baştan aşağı değiştiren güzel bir mod paketi gibi duruyor. Hemen deniyorum.

Son düzenleme:
Nexus üzerinde ki 3 Fix'i içeren Pack'i kurup öyle oynayacaktım ama şansa sizin gönderiniz çok iyi oldu hocam teşekkür ederim. Oyunu neredeyse baştan aşağı değiştiren güzel bir mod paketi gibi duruyor. Hemen deniyorum.
Rica ederim. :) Denemeye GTA 3 ile veya Vice City ile başlayabilirsiniz isterseniz, hem boyutları daha az, hem de beğenmezseniz Nexus üzerindeki fix'leri denemek için ayrı birer kopya oluşturabilirsiniz. Hangi fix daha hoşunuza giderse veya bilgisayarınızda daha randımanlı çalışırsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı