GTA V 63-64 FPS'e Sabitlendi

İşletim sistemi
Windows 10

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhabalar, GTA V'de V-Sync açıkken Max 63, kapalıyken de Max 64 FPS alıyorum. NVIDIA Denetim Masası üzerinde düşey senkronizasyon kapalı. Ana menü, ayarlar kısmı gibi yerlerde 63-64 FPS alıyorum. Sadece öyle olsa sorun yok ancak oyun içine gelince 30-40-50 FPS'lere düşüyor ve GPU'ya da CPU'yu kullanmıyor. Oyun içinde GPU kullanımı maksimum %40, CPU kullanımı maksimum %25-30 civarında. Oyun içi sıcaklıklar da işlemci Max 47, GPU Max 56 derece. Yardımlarınızı bekliyorum.
Not: GTA harici oyunlarda FPS sabitlemek için RivaTuner Statistics Server programını kullanmaktayım. İlgisi olabilir mi? GTA'da iken FPS sınırını kapatıyorum.

R5 1600 AF CPU
GTX 1660S GPU
2x8 3000 MHz RAM

@GhosT1 @zegerek @391039 @Haşim Can Yılmaz
Displayfusion programını kapatarak şirket binası içinde aynı kullanımda 80 FPS civarını gördüm, ancak şirketten çıkınca aynı kullanımda yine 50 FPS civarı.

Ben sizin yerinizde olsam o programların hepsini kaldırıp tekrar denerim, tek tek yükleyip deneyerek hangisinin çatışma yaptığını görebilirsiniz ama riva tunerdan kaynaklı olma ihtimali var ilk olarak ondan başlayın tüm dosyalarının silindiğinden emin olun.

Ben sizin yerinizde olsam o programların hepsini kaldırıp tekrar denerim, tek tek yükleyip deneyerek hangisinin çatışma yaptığını görebilirsiniz ama riva tunerdan kaynaklı olma ihtimali var ilk olarak ondan başlayın tüm dosyalarının silindiğinden emin olun.
Artık pes ettim hocam. 400 saat bu şekilde oynadığım oyunu artık bırakmaya karar verdim. Milyon tane konu açtım, milyon tane şey denedim yine de düzelmedi. Yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı