GTA V ana menüde takılıyor

falcondeath09

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, GTA V oynarken ana menüde gezinirken FPS sürekli 5-10'lara kadar düşüyor fakat oyun içerisinde FPS 60 altına düştüğünü kesinlikle görmedim. Sorun nedir sizce neden böyle yapıyor oyun?

Merhaba arkadaşlar, GTA V oynarken ana menüde gezinirken FPS sürekli 5-10'lara kadar düşüyor fakat oyun içerisinde FPS 60 altına düştüğünü kesinlikle görmedim. Sorun nedir sizce neden böyle yapıyor oyun?

Aynı sorunu bende yaşadım. V-Sync açarak çözmüştüm, deneyebilirsin.

En basit şekilde V-Sync açarak çözebilirsiniz üstteki yorumda da önerildiği gibi. Ama işe yaramadığı durumlar olabiliyor. İşe yaramazsa aşağıdakileri deneyin.

Oyun içindeki grafik ayarlarından Nvida TXAA ayarını kapatın. Bazen bu şekilde çözülebiliyor.

TXAA kapamak işe yaramazsa : Nvidia Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Program Ayarları > GTA V > Düşey senkronizasyon > Uyarlamalı olarak seçin. Kaydedip kapattıktan sonra oyundaki grafik ayarlarından V-Sync'i açın.

1.png

Ekran kartı olarak Nvidia veya AMD hangisini kullanıyorsunuz bilmiyorum ama Nvidia kullandığınızı varsayıyorum. Benzer ayarlar AMD'de de var zaten.

Kaynak: MAP AND MENU LAG?!

Yeni konular

Geri
Yukarı