GTA V: Bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor hatası

İşletim sistemi
Windows 10

mooncvwaist

Decapat
Uzun zamandır (yaklaşık 3 aydır falan) GTA 5 oynamıyordum. Bugün girmek istedim ama oyun açılmıyor.
Sırasıyla aldığım hatalar:
1)

1590497450100.png

2)

1590497503866.png

3)

1590497564689.png

Notlar:
-Steam yönetici olarak çalışıyor.
-Oyun dosyalarını doğruladım.
-Normalde lan kablosuyla oynardım. Kablo bozulduğu için Wi-Fi geçtim. (Acaba bunla bir alakası var mı diye düşünüyorum.)
-Geçen günlerde bilgisayara crackli dosya indirdim ve virüs bulaştı (neshta. B). Virüs bilgisayara bulaştıktan sonra hiçbir .exe dosyasını açamadım. Zar zor 360 ts virüs programını açıp temizledim.
6-7 defa tam tarama yaptım.
İlk taramada 100 trojan buldu ve sildim.
İkinci taramada 900 trojan buldu ve sildim (burada GTA 5 dosyalarını tararken bazı dosyaları virüslü olarak gösterdi ve silmek zorunda kaldım)
Üçüncü taramada 0 trojan-virüs ama 3 tane trojan davranışlı dosya buldu.
Dördüncü taramada 0 trojan-virüs.
Beşinci taramayı emin olmak için yaptım: 0 trojan-virüs.
Biraz önce bir daha tam tarama yaptım: 0 trojan-virüs.

Bilgisayarda virüs kalmadığını düşünüyorum.

Sizce neden böyle bir hata alıyorum?

Bilgisayar:
Windows 10 64 Bit.
Ryzen 5 1500X.
1050 Ti.
16 GB (2x8) 2400MHz RAM.
240GB SSD.
1TB HDD.

Windows dosyaları 240GB SSD'de.
Steam'e ait dosyaları en baştan HDD'ye kurmuştum. Bütün oyunlarım da HDD'de.
Diğer oyunlarda böyle bir problem yok. Sadece GTA V hata veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada yazdığı gibi" This virus spreads by attaching its code to other files on your PC or network. Some of the infected programs might no longer run correctly. " enfekte olan programlar bir daha düzgün çalışmayabilir. Bence bir format atın herşeyi baştan kurun. Ağınızada bulaşmıştır diğer bilgisayarlarda da virüs taraması yapın.

Dediğiniz gibi dosyaları zarar görmüş galiba ama dosyaları doğrula yaptın mı? Tekrar silip indirmen gerekebilir gibi 🤔.
Dosyaları doğrulama yaptım ve hata bulamadı.
Burada yazdığı gibi" This virus spreads by attaching its code to other files on your PC or network. Some of the infected programs might no longer run correctly. " enfekte olan programlar bir daha düzgün çalışmayabilir. Bence bir format atın herşeyi baştan kurun. Ağınızada bulaşmıştır diğer bilgisayarlarda da virüs taraması yapın.
Evet galiba format atmam gerekli.
Bilgisayara format atmama gerek kalmadı😁. Aslında sorun çok basitmiş. Rockstar Games Launcher uygulamasını açtım. Uzun bir süre güncelleme yaptı ve oyunu açmayı başardım. Ama anlamadığım şey neden Steam üzerinden açmaya çalışırken neden beni Rockstar Games Launceher'a yönlendirmedi ve ben manuel olarak açmak zorunda kaldım🤔

Son düzenleme:

Geri
Yukarı