Çözüldü GTA V ERR_GFX_D3D_INIT hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Oywle

Hectopat
Arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum. Bilgisayarı sıfırladım, GTA V'i sildim tekrar yükledim ama hata cözüme kavuşmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. Görselleri alta bırakacağım. FiveM ve Online'de değişik 2 hata alıyorum. Bu hatalar resimlerde mevcut.

Dosya Ekleri

• GTA 5 GFX HATA.png
    GTA 5 GFX HATA.png
    3,7 KB · Görüntüleme: 345
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    22,2 KB · Görüntüleme: 346
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hata bende kendini şu şekilde gösteriyordu: Mesela herhangi bir karakter modu koyuyordum, oyun içinde seçip sorunsuz kullanıyordum fakat ESC'ye bastığım gibi oyundan atıp bu hatayı veriyordu. Bu sebeple önce Franklin veya Michael'ı seçip öyle ESC'ye basıyordum. (Yani haritaya bakmak, oyundan çıkmak için vb) Böylece hata vermiyordu. Yani ilginç bir DirectX vakası olduğuna şüphe yok.
Bu sorunu çözmek için oyun ayarlarımın bulunduğu dosyayı siliyordum, yoksa bir dahaki oyuna girişimde en düşük DirectX ayarında başlatıyordu ve görüntü aşırı kötü oluyordu. Gerçi bu mesajı daha önce bir konuya da yazdım ama seninki miydi hatırlamıyorum. Dünden beri baya çaba gösterilmiş, öyle olsa bile tekrarlamak istedim.
Oyunu silip tekrar yüklemene, PC'yi formatlamana hiç gerek yok. Birkaç küçük sinsi dosyanın böyle yaptığına eminim. Onları arayıp asıl çözüme odaklanabilirsin.

Bu hata bende kendini şu şekilde gösteriyordu: Mesela herhangi bir karakter modu koyuyordum, oyun içinde seçip sorunsuz kullanıyordum fakat ESC'ye bastığım gibi oyundan atıp bu hatayı veriyordu. Bu sebeple önce Franklin veya Michael'ı seçip öyle ESC'ye basıyordum. (Yani haritaya bakmak, oyundan çıkmak için vb) Böylece hata vermiyordu. Yani ilginç bir DirectX vakası olduğuna şüphe yok.
Bu sorunu çözmek için oyun ayarlarımın bulunduğu dosyayı siliyordum, yoksa bir dahaki oyuna girişimde en düşük DirectX ayarında başlatıyordu ve görüntü aşırı kötü oluyordu. Gerçi bu mesajı daha önce bir konuya da yazdım ama seninki miydi hatırlamıyorum. Dünden beri bayağı çaba gösterilmiş, öyle olsa bile tekrarlamak istedim.
Oyunu silip tekrar yüklemene, PC'yi formatlamana hiç gerek yok. Birkaç küçük sinsi dosyanın böyle yaptığına eminim. Onları arayıp asıl çözüme odaklanabilirsin.

Cözüme odaklandım en son ekran kartını değiştirecektim yani o derece sinir oldum :D

Bende de aynı sorun mevcuttu. Daha dün çözdüm. Windows>USB Vibration>7906>EZFRD64.dll dosyasını silin. Bilgisayarı yeniden başlatıp oyunu açın.

USB Vibration dosyasını bulamadım
Sistem ve oyun modüllerinde hatalar gözüküyor diyebiliriz sanırım temel olarak. Temiz kurulum en iyi çözüm olacaktır Driver Booster kullanıldıktan sonra. Yine sorun yaşarsanız yardımcı olmaya çalışırız tabii ki. Ek olarak format işini kendiniz halledebilirsiniz diye düşünüyorum. En azından bilgisayarcı güvenilir değilse kendiniz yapmalısınız.
sizin verdiginiz bilgi doğrultusunda her seyi yaptım ama bu sefer oyuna başlıyor yükleme ekranında atıyor oyundan buda sonuc vermedi :)
@Jayce @Enes3078 merhabalar hatanın nereden kaynaklandıgını buldum işlemcimden kaynaklanıyor ben işlemci değiştirmiştim eski işlemcimde bu hatayla hiç karşılaşmamıştım bu gün eski işlemcimi bilgisayarıma taktım ve 1.5 saattir oyundayım hatayı almadım acaba yeni aldıgım işlemciyi 2. el olarak almıştım ve bu gün aldıgım kişiye ulaştım bana gönder işlemciyi paranı atayım dedi sizce düzelecek bir durummu yoksa işlemcimi göndereyim mi?

Son düzenleme:
Bu sorun ben işlemci değiştirdikten sonra ortaya cıktı. Daha önce GTA 5 de böyle hata almıyordum.
Temiz kurulum yaptım olmadı. İnternetten her şeyi araştırdım, yaptım olmadı. Formattan sonra biraz oynadım yarım saat kadar ama yine aynı hatayı almaya başladım Bu hatanın bir çözümü yok mu? Oyunu en az 3 kere sildim yeniden yükledim donanımsal bir arza mıdır acaba? Bütün güncellemelerimi yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir. Belki de işlemci gücü yetmiyordur ya da arızalıdır. İhtimaller söz konusu.

O zaman işlemciyi göndereyim ben herhalde başka yapacak bir şey yok gibi gözüküyor.
Biraz şanssızmışsınız. En nadir arızalanan parçalardan biri işlemci. İşlemci neydi ki?

i5 3470 işlemci kendi işlemcim i3 3210.

Yeni konular

Geri
Yukarı