GTA V FPS yüksek olmasına rağmen kasıyor

AdLine

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
GTA V oyununda yüksek FPS almama rağmen oyunum kasıyor. FPS 59 olsa bile kasıyor. Vsnyc açık. 60 FPS sabitlediğinde sorun yok. 59 FPS düştümü kasıyor. 58-57-56-55.
Çözümü var mıdır?

Benzer bir sorunu bende yaşamıştım. Hiç bir şeyde sorun yoktu ancak, ani kasmaları bir türlü anlamıyordum. Sorun harddiskten kaynaklanıyormuş. Harddiski değiştirdim şu an hiç problem yok. Sizin sorununuzda belki bu şekildedir.

Kullandığınız kasa nedir?
Zalman Z11 Neo
Benzer bir sorunu bende yaşamıştım. Hiç bir şeyde sorun yoktu ancak, ani kasmaları bir türlü anlamıyordum. Sorun harddiskten kaynaklanıyormuş. Harddiski değiştirdim şu an hiç problem yok. Sizin sorununuzda belki bu şekildedir.
Birkaç gün önce yeni bir SSD aldım. Sorun olacağını sanmıyorum. Markasını isterseniz söyleyebilirim.
İşlemci derecen oldukça fazla ondan fps düşüşleri oluyor tahminimce
İşlemci derecem neden yüksek sizce?

soğutucundandır ya da kasanın hava akışı iyi değildir bi de tarmal macunununa bak bi sistemi kendin topladıysan termal macunu ne zaman sürdüğünü biliyosundur termal macuna da bak bi .bide bios sürümünü kontrol et biosunu güncelle ondan da olabilir.

Son düzenleme:
soğutucundandır ya da kasanın hava akışı iyi değildir bi de tarmal macunununa bak bi sistemi kendin topladıysan termal macunu ne zaman sürdüğünü biliyosundur termal macuna da bak bi .bide bios sürümünü kontrol et biosunu güncelle ondan da olabilir.
Biosum güncel. Soğutucuda bir sorun olduğunu sanmıyorum. Oyuna girerken oluyor.

Dikey eşitleme sebebi. Zira sen fps durumunu sabitleyince gpu sürekli 60 fps veremıyor bu çok zor zaten. O yüzden 59 olur olmaz kasma yaşarsın. Vsync off yap sorunun düzelecek. Dikey eşitleme genel olarak takılmalara neden oluyor online oyunlarda da lag oluyor.

Dikey eşitleme sebebi. Zira sen fps durumunu sabitleyince gpu sürekli 60 fps veremıyor bu çok zor zaten. O yüzden 59 olur olmaz kasma yaşarsın. Vsync off yap sorunun düzelecek. Dikey eşitleme genel olarak takılmalara neden oluyor online oyunlarda da lag oluyor.
Vsnyc kapalı sorun yine aynı.

Yeni sistem topladım. Kasam eskiydi ve anakartım sadece Gta 5'te ısınıp kasıyordu. Genel olarak sistem bileşenleri de ısınıyordu ama işlemci falan 70 görüyordu maksimum. Kasamı yeniledim bende geçenlerde, şuan anakartım 50 dereceyi geçmiyor ve işlemci maksimum 65 derece. Kasma kalmadı ve sanırım tek oynadığım açık dünya oyununda bunu yaşamam sanırım açık dünya yapısından kaynaklanıyor. Oyunda grafik ayarlarını çekip atar mısın. Isı zaten direkt olarak bileşen hızlarını kısıtlayan bir olay. Kasanın hava akışını sistem toplayınca daha iyi anladım. Kasanızın modeli nedir onu da yazar mısınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı