GTA V haritanın altına düşme

Thapena

Hectopat
GTA V'te ve FiveM'de arabayı hızlı kullanınca Map'in altına giriyorum. Bu durum neden oluyor? CPU'm oyundayken sürekli %100 olarak gözüküyor. Ekran kartın ise sürekli %5-10'lara inip tekrar %85-95'lere çıkıyor. Darboğaz söz konusu olabilir mi? Veya CPU'da sıkıntı olabilir mi? Sorun neden oluyor anlamış değilim. Sistemim RX570-i39100F-8 GB RAM) benchmark testim aşağıda.

Dosya Ekleri

• test.png
    test.png
    179,9 KB · Görüntüleme: 130
Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında o sistemin darboğaz yapmaması gerek. Virüs taraması yapabilir misin?
Malwarebytes ile virüs taraması yaptım tertemiz çıktı
CPU yetersiz(dir belki) dostum.
Windows aratma tuşuna basıp arkaplanuygulamaları yaz ve fotoğraftaki gösterdiğim yeri kapat %10'luk CPU kullanımını azaltır ama Ultra faydalı bir çözüm sunmaz bende de objeler yüklenmiyordu işlemci değiştirdim şimdi düzgün bende i5 var.

Evet işte aynı sorun bende de var objeler yüklenmiyor çok geç yükleniyor hatta bu şekilde oluyor bunun sebebi işlemci mi?
Darboğaz olmaz ama RAM düşük değil mi? Son zamanlarda 8 GB yetersiz olmaya başladı.
Bir de grafik ayarları nedir hocam.
Grafik ayarlarını ne yaparsam yapayım aynı sorunla karşılaşıyorum Cpu kullanımın 100 den inmiyor neredeyse bu her oyunda bu şekilde oluyor. Ram ile alakalı olduğunu düşünmüyorum arkadaşlarımda 8 gb ram kullanıyor fakat bu şekilde sorunlar yaşamıyorlar.
Grafik ayarlarınızı yükseltmeyi dener misiniz ayrıca sıcaklık değerlerinizi de paylaşırsanız iyi olur.
Sıcaklık değerlerimi hemen üstteki yorumda paylaştım

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-04-22 202939.png
    Ekran görüntüsü 2021-04-22 202939.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 71
Son düzenleme:

Geri
Yukarı