GTA V hata vermeden kapanıyor

c3hels

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTA V oynarken hiçbir şey demeden direkt olarak kapanıyor oyun içerisindeyken. Bazen beş dakika sonra bazen 10 saniye sonra ama oyundan mutlaka atıyor. Çözüm olarak bilgisayarı sıfırladım fakat hala aynı sorunu yaşıyorum. Oyunu Steam'den aldım. Başka bir oyunda atmadı şu ana kadar.

Sıcaklıklar ne alemde oluyor oyundan attığı sırada? Sistem özelliklerini detaylı sekilde yazar mısın?

Eskiden oynayabiliyordum sorun 1 aydır var. Taslak bir detay verirsem RTX 4060, i5 12400F, 16 GB RAM. Sıcaklıklar 70° civarı.

Eğer sadece Online da oluyorsa hileciler ile alakalı mod menüleriyle 1 saniyede oyununuzu crashlayabiliyorlar. Singleplayerda da oluyorsa sistem ile alakalıdır.

Offline modda da oluyor.

Güç kaynağınız arızalı olabilir ya da sıcaklıklar çok yüksek olabilir. Oyun içinde kapanmadan önce gördüğünüz sıcaklık değerleri nedir?

Isı probleminden dolayı değil 3-4 aydır kullanıyorum ve olay son 1 aydır gerçekleşiyor.

Dosyaları dogrulamayı dener misin?
Bir sorun gözükmüyor.

Merhaba, olay günlüğünü kontrol ederseniz oyunun kapanmasıyla ilgili sebebi öğrenebilirsiniz belki.
Nereden bakabilirim?

Eskiden oynayabiliyordum sorun 1 aydır var. Taslak bir detay verirsem RTX 4060, i5 12400F, 16 GB RAM. Sıcaklıklar 70° civarı.

Offline modda da oluyor.

Isı probleminden dolayı değil 3-4 aydır kullanıyorum ve olay son 1 aydır gerçekleşiyor.

Bir sorun gözükmüyor.

Nereden bakabilirim?
Wİndows arama çubuğuna "olay görüntüleyici" yazın, açtıktan sonra sol tarafta "Windows Günlükleri" başlığı altında "Uygulama" kısmına gelip sağda açılan kayıtlarda "Hata" yazanlara bir bakın. GTA V kapanmasıyla ilgili muhakkak bir şey olmalı orada. Ben de rdr2 de benzer sorun yaşamıştım, buradan edindiğim bilgiyle çözdüm.

Ekran görüntüsü 2024-03-28 2021001.png

Windows arama çubuğuna "olay görüntüleyici" yazın, açtıktan sonra sol tarafta "Windows günlükleri" başlığı altında "uygulama" kısmına gelip sağda açılan kayıtlarda "hata" yazanlara bir bakın. GTA V kapanmasıyla ilgili muhakkak bir şey olmalı orada. Ben de RDR2 de benzer sorun yaşamıştım, buradan edindiğim bilgiyle çözdüm.

Eki Görüntüle 2152947

Evet hata kodunu buldum. Buraya atsam bir çözüm bulma konusunda yardımcı olabilir misin?

Geri
Yukarı