GTA V Online düşük FPS

solace

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar sistemim şu şekilde:
RX580 8 GB.
R5 1600.
16 GB 3000MHz RAM.

İnternetim 100Mbps (saniyede 10-13 MB indiriyor)

Gelelim asıl soruna, offline ya da hikaye moduna kıyasla yarı yarıya düşük FPS alıyorum. Serverda bulunan kişi sayısı ise neredeyse hiçbir fark yaratmıyor. Gerek Benchmark'ta olsun gerek offline modda etrafta gezme olsun ortalama 85-90 ve yer yer 120-130 FPS aldığım oluyor fakat Online modda durum çok daha farklı. İçinde sadece benim bulunduğum serverda bile offline modda 85-90 FPS aldığım alanda Online modda 55-60'lara hatta zaman zaman 45'lere düşmeler yaşanıyor, hele bir de serverda 20 civarı oyuncu mevcutsa 40'lara kadar indiği oluyor. Çoğu kişi işlemciyle alakalı olduğunu söyledi fakat internet hızımın ve ekran kartının durumunu düşününce sırf işlemciden ötürü neredeyse yarı yarıya bir değişim olması pek mantıklı gelmedi. Ayrıca grafik ayarlarım Advanced Graphics kısmındakiler kapalı olmak üzere normal Graphics kısmındaki sadece texture quality Very High, shaderlar High, anistropic filtreleme 16X geri kalan her şey olabileceği en düşük seviyede. Grafiklerde oynama yapmak FPS açısından çok büyük bir değişime sebep olmuyor ayrıca. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdıklarımı okumadınız sanırsam. Texture quality ve shaderlar dışında her şey en düşükte zaten.

Advanced Graphics kısmındakiler kapalı olmak üzere normal Graphics kısmındaki sadece texture quality Very High, shaderlar High, anistropic filtreleme 16X geri kalan her şey olabileceği en düşük seviyede. Grafiklerde oynama yapmak FPS açısından çok büyük bir değişime sebep olmuyor ayrıca. Şimdiden teşekkürler.

Grass Quality'i en düşüğe alıp dener misiniz? Çünkü bende RX580 kullandığım zamanlar otlu bölgelere girince 30 FPS'e düşüyordu bir den.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdıklarımı okumadınız sanırsam. Texture quality ve shaderlar dışında her şey en düşükte zaten.

GTA Online'da genelde benimde başıma gelen bir olay bu. Ama bendeki bu olay ne zaman oyunda biri hack kullanrsa oluşuyor. Sanırım araba, para ve eşya spamlıyorlar. Bende hemen interneti aç kapa yapıyorum normal bir sunucuya düşmek için. Herkes düşünce sorunda birkaç dakikaya düzeliyor (spamlanan eşyalar siliniyor). Veyahut bu hackerlerin işleminden sonra PC kaldıramaz ise oyun çöküyor veya herkes kendiliğindel kickleniyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı