GTA V oynuyorsanız Ryzen sistem almayın

İşletim sistemi
Windows 10
Konu troller ile dolduğundan kapamayı düşünüyorum.

Konu troller ile dolduğundan kapamayı düşünüyorum.
Kapat gitsin. Yıllardır ortada olan, bu forumda bile zamanında tartışılmış bir konu. İlk başlığı gördüğümde bana da tuhaf gelmişti. O yüzden gittim araştırdım biraz ve gerçekten de böyle bir şey olduğunu gördüm. Buraya da sorunla alakalı forum, Reddit içerikleri attım hatta. Anlaşılan çoğunluk bunu yapamamış ki hâlâ hemen üstümdeki gibi yorumlar geliyor.

Kapat gitsin. Yıllardır ortada olan, bu forumda bile zamanında tartışılmış bir konu. İlk başlığı gördüğümde bana da tuhaf gelmişti. O yüzden gittim araştırdım biraz ve gerçekten de böyle bir şey olduğunu gördüm. Buraya da sorunla alakalı forum, Reddit içerikleri attım hatta. Anlaşılan çoğunluk bunu yapamamış ki hâlâ hemen üstümdeki gibi yorumlar geliyor.
İnsanların kendi tecrübe etmediği şeylere gülüp inanmaması çok üzücü gerçekten birazcık araştırsalar kaynaklara baksalar böyle bir sorunun gerçekten var olduğunu öğrenecekler.

Bir ara bu sorun çok yaşandı fakat çözüldü ve bizzat kendim ilk nesil olan Ryzen 5 1500X kullanıyorum GTX 1060 3GB versiyonu ile ve FPS sorunu yaşamadım sadece oyunun kendi kendime kapanması gibi sorunla karşılaştım o kadar.

Son 2 haftadır yeni bir sisteme geçtim. Sistemimde Ryzen 5 5500 ve RX 6600 bulunuyor, şimdi başlığı gören arkadaşlar sorabilir niye almayalım diye, şöyle açıklayayım; bu oyunda Ryzen 5 3600 harici bütün işlemcilerde kronik sorun var oyun içi saat 19:00'ı geçince FPS'iniz 160'lardan 40'lara düşebiliyor. GPU kullanımınız aşırı şekilde düşüyor ve darboğaz oluyor.
Örnekler:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu sorunu sadece işlemcinizi Ryzen 5 3600'a düşürerek ya da NVIDIA bir ekran kartına geçerek düzeltebilirsiniz.

R5 5500 RX 6650XT sistemde hiçbir sorun yaşamadım. FiveM olsun hikaye modu olsun Online olsun hiç sıkıntı olmadı.

Geri
Yukarı