GTA V R5 1600 AF ve RX 5600 XT düşük FPS

Burhanglrsoy

Centipat
720P Low oynasam bile FPS'den memnun değilim. 100 FPS civarı oynuyorum. Ultra 1080P'de keza 100 FPS civarı geziyor, gökyüzüne bakarsam ancak FPS'im yükseliyor. Ne yapmalıyım? Bu sorunu çözen var mı? Single Channel RAM vardı, Dual yaptım sorun düzelmedi. Başka oyunlarda sorun yok. Darboğaz da yok. GPU %80 CPU %30 civarı çalışıyor. Sıcaklıklar güzel.
  • Pulse RX 5600 XT OC
  • B450M S2H
  • 8x2 3000 MHz Apacer Panther RAM
  • R5 1600 AF
  • 550W Corsair Carbide Spec Delta

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal gibi görünüyor, RX 580 high ayarlarda 80-90-100 civarı geziyor sabit bir FPS alamazsın zaten
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FPS'niz gayet normal, herhangi bir sorun görünmüyor.
Bir sorun göremiyorum ben. Olması gerektiği gibi. Amacın ne ki :D
Hocam ben low grafiklerde 144 FPS almak istiyordum doğrusu
Normal gibi görünüyor, RX 580 high ayarlarda 80-90-100 civarı geziyor sabit bir FPS alamazsın zaten
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğru ancak ben low grafiklerde yüksek FPS almak istiyordum :/
Tek söyleyebileceğim şey v-Sync açık olması. Başka da bir şey aklıma gelmiyor.
Hocam V-Sync kapalı, kanıt olarak gökyüzüne bakınca 180 FPS alabiliyorum.

Düşük ayarlarda işlemciye yük bineceği için alabilir misin emin değilim. Ancak böyle bir sistem ile düşük ayarda oynamak hiç doğru ve sağlıklı olmaz. O yüzden 100 FPS çok çok yeterli, zaten GTA 5'de 60 FPS üstü alıyorsan rahatına bakabilirsin :)

Bunun için driver yazılımınızdaki ayarları kontrol edin, RAM'ler kaç MHZ'de çalışıyor?
3000 MHz'de çalışıyor. 1.35v
Driver ve Radeon yazılımını biraz kurcaladım, ve FPS artışı biraz sağladım. Sanırım oyun kartıma optimize değil.
Düşük ayarlarda işlemciye yük bineceği için alabilir misin emin değilim. Ancak böyle bir sistem ile düşük ayarda oynamak hiç doğru ve sağlıklı olmaz. O yüzden 100 FPS çok çok yeterli, zaten GTA 5'de 60 FPS üstü alıyorsan rahatına bakabilirsin :)
Sanırım haklısınız. Low grafiklerde işlemci %50 civarına çıkıyor. FPS değişmiyor.
Grafik<FPS diyorsan Advanced ayarlardan ölçeği 0.5 falan yap.
0.500x yaptım evet FPS yine değişmedi maalesef ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı