Çözüldü GTA V Rockstar Launcher açılıp kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

helxot

Decapat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün akşam GTA V sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Bugün sabah bilgisayarıma Camtasia Studio 8 yükledim ve Camtasia yüklenme esnasında CamtasiaFilter.dll dosyasını register edemediği yönünde error verdi, hatayı ignore edip kendim REGSVR32 komutuyla kaydetmeye çalıştım ancak olmadı ben de internet üzerinden bu sorunun çözümünde kullanılmış .dll uzantılı dosyaları bilgisayarın işletim klasörlerine bilinçsizce kopyala değiştir yaptım. Sonuç olarak Camtasia çalıştı lâkin Camtasia ile işim biter bitmez Steam üzerinden GTA'ya girmeyi denediğimde oyun Rockstar Launcher'ı açıyor, Launcher hazırlanıyor ve error sayfasını milisaniyelik olarak gösterip shutdown atıyor.
Birden fazla error kodu veriyor aynı zamanda. Bunlar:

Kod:
GTA V New Launcher Error - an error occurred while updating Grand Theft Auto V (app running)

GTA V exited unexpectedly

Game exited with code 0xc000007b (3221225595)

[ ERROR ] [ 3064] [crashdetection] Exit code 0xc000007b indicates a fatal Game exit (reason: STATUS_INVALID_IMAGE_FORMAT)

Unable to launch GTA5.exe.

137 (0x89) error.

Launcher.log dosyasını bırakacağım. İlginiz için teşekkür ederim.
launcher.log - 100 KB
48 saatlik kıvranışın ardından konuyu çözdüm. Aynı sorundan muzdarip olanlar için tavsiyelerim olacak.

Öncelikle Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V\GTA5.exe sorunsuz çalışıyor mu deneyin.
Eğer (0xc000007b) hatası alıyorsanız Dependency veya Process Monitor (Ya da ikisi birden) kullanarak sorunun kaynağını bulup çözün.
Kendim bu sorunu çözdükten sonra ise Rockstar Games'in veya Steam'in uygulama halihazırda çalışıyor hatası ile karşılaştım. Bunu çözmek için ise Steam'de aynı problemi yaşayan birisinin makalesinden yardım aldım. Uyguladığım adımları da aşağıda listeleyeceğim.
1. C:\Program Files\Rockstar Games\ lokasyonundaki her şeyi Rockstar'ın kendi uninstall programı ile kaldırdım.
2. Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V\ lokasyonundaki GTA5.exe ve GTAVLauncher.exe'yi sildim.
3. Steam Kütüphanesinden GTA V'yi bulup,Sağ tık> Özellikler> Yerel Dosyalar> Yerel Dosya Bütünlüğünü Doğrula dedim. Bu bağlamda Steam sildiğimiz iki .exe dosyasının güncel versiyonlarını indirdi.
4. Rockstar'ın kendi sitesinden Launcher'i indirdim ve kurdum. Ardından Launcher'in Özellikler>Uyumluluk kısmından bu programı hep yönetici olarak çalıştır kısmını tikledim.
5. Yazarın da düşündüğü ve benim de katıldığım, hayati kısım burası muhtemelen.
a-Steam'den çıkış yaptım ve görev yöneticisi üzerinden çalışan Steam'e bağlı herhangi bir uygulama var mı diye baktım. (Varsa kapatmalısınız)
b-Rockstar Launcher'i sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım ve Update yapmasını bekledim.
c-Update sonlandıktan sonra GTA V ekranında Play on Steam butonuna tıkladım ve oyun açıldı.

Bu sırada Recep Baltaş Abimizin de Instagram yorum ve DM kısımlarında başını ağrıttım, kendisi konuyu görürse sabrı ve ilgisi için de teşekkür ederim.
(Çözüldü)

Son düzenleme:
Dün akşam GTA V sorunsuz bir şekilde çalışıyordu. Bugün sabah bilgisayarıma Camtasia Studio 8 yükledim ve Camtasia yüklenme esnasında CamtasiaFilter.dll dosyasını register edemediği yönünde error verdi, hatayı ignore edip kendim regsvr32 komutuyla kaydetmeye çalıştım ancak olmadı ben de internet üzerinden bu sorunun çözümünde kullanılmış .dll uzantılı dosyaları bilgisayarın işletim klasörlerine bilinçsizce kopyala değiştir yaptım. Sonuç olarak Camtasia çalıştı lâkin Camtasia ile işim biter bitmez Steam üzerinden GTA'ya girmeyi denediğimde oyun Rockstar Launcher'ı açıyor, Launcher hazırlanıyor ve error sayfasını milisaniyelik olarak gösterip shutdown atıyor.
Birden fazla error kodu veriyor aynı zamanda. Bunlar:

Kod:
GTA V New Launcher Error - an error occurred while updating Grand Theft Auto V (app running)

GTA V exited unexpectedly

Game exited with code 0xc000007b (3221225595)

[ ERROR ] [ 3064] [crashdetection] Exit code 0xc000007b indicates a fatal Game exit (reason: STATUS_INVALID_IMAGE_FORMAT)

Unable to launch GTA5.exe.

137 (0x89) error.

Launcher.log dosyasını bırakacağım. İlginiz için teşekkür ederim.
launcher.log - 100 KB
48 saatlik kıvranışın ardından konuyu çözdüm. Aynı sorundan muzdarip olanlar için tavsiyelerim olacak.

Öncelikle Steam\steamapps\common\Grand theft Auto V\GTA5.exe sorunsuz çalışıyor mu deneyin.
Eğer (0xc000007b) hatası alıyorsanız dependency veya Process Monitor (ya da ikisi birden) kullanarak sorunun kaynağını bulup çözün.
Kendim bu sorunu çözdükten sonra ise Rockstar Games'in veya Steam'in uygulama halihazırda çalışıyor hatası ile karşılaştım. Bunu çözmek için ise Steam'de aynı problemi yaşayan birisinin makalesinden yardım aldım. Uyguladığım adımları da aşağıda listeleyeceğim.
1. C:\Program Files\Rockstar Games\ lokasyonundaki her şeyi Rockstar'ın kendi uninstall programı ile kaldırdım.
2. Steam\steamapps\common\Grand theft Auto v\ lokasyonundaki GTA5.exe ve GTAVLauncher.exe'yi sildim.
3. Steam kütüphanesinden GTA V'yi bulup, sağ tık> özellikler> yerel dosyalar> yerel dosya bütünlüğünü doğrula dedim. Bu bağlamda Steam sildiğimiz iki .exe dosyasının güncel versiyonlarını indirdi.
4. Rockstar'ın kendi sitesinden Launcher'i indirdim ve kurdum. Ardından Launcher'in özellikler>uyumluluk kısmından bu programı hep yönetici olarak çalıştır kısmını tikledim.
5. yazarın da düşündüğü ve benim de katıldığım, hayati kısım burası muhtemelen.
A-Steam'den çıkış yaptım ve görev yöneticisi üzerinden çalışan Steam'e bağlı herhangi bir uygulama var mı diye baktım. (Varsa kapatmalısınız)
B-Rockstar Launcher'i sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırdım ve Update yapmasını bekledim.
C-Update sonlandıktan sonra GTA V ekranında play on Steam butonuna tıkladım ve oyun açıldı.

Bu sırada Recep Baltaş abimizin de Instagram yorum ve DM kısımlarında başını ağrıttım, kendisi konuyu görürse sabrı ve ilgisi için de teşekkür ederim.
(Çözüldü)

Dependency nasıl kullanıp kuracağımızı anlatır mısın?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı