Çözüldü GTA V yeni driver güncellemesi sonrası ekranda kilitli kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Befehle

Kilopat
Bugün ekran görüntüsü almak için NVIDIA GeForce Experience programına girdiğimde program otomatik olarak Driver'ı 512.78 sürümüne güncelledi ve sonrasında GTA V'e girememeye başladım. Oyun Epic Games'den yani orijinal. Aşağıdaki resimde olduğu yerde donuyor ve sonrasında hiçbir işlem yapılamıyor oturumu kapatmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olması bakımından zor da olsa Process Monitor raporu paylaştım yardımcı olursanız sevinirim.

Process Monitor raporu.
Hata görüntüsü:

hata.png

Çözüm
Bahsettiğiniz 517.48 versiyonuna güncellesem bir sorun çıkmaz değil mi?
Aksine, sadece ekran kartı sürücüsü değil; herhangi bir cihazın sürücü güncelleştirmesi tespit edilen sorunlara çözüm sağlar. Mesela ekran kartı için yeni oyunlara destek gelir, sorunlar çözülür, hotfix vb. şeyler yapılır gibi gibi, bildiğiniz üzere.

Yeni sürücüden memnun olmazsanız da önceki sürücülerden birini yükleyebilirsiniz istediğiniz zaman.

Eski sürücüden hiçbir kalıntı kalmadan yeni sürücüyü yükleyebilmeniz ve emin olmanız adına DDU adımlarını takip etmenizi tavsiye ederim.

Nvidia Denetim Masası ayarlarınızı da kayıt etmeyi unutmayın, DDU kullanırken sıfırlanıyor.

DDU istemiyorsanız direk son sürüme güncelleştirin ilk etapta. Sorun çözülmezse DDU ile kaldırın.
Bugün ekran görüntüsü almak için NVIDIA GeForce Experience programına girdiğimde program otomatik olarak Driver'ı 512.78 sürümüne güncelledi ve sonrasında GTA V'e girememeye başladım. Oyun Epic Games'den yani orijinal. Aşağıdaki resimde olduğu yerde donuyor ve sonrasında hiçbir işlem yapılamıyor oturumu kapatmak zorunda kalıyorum. Yardımcı olması bakımından zor da olsa Process Monitor raporu paylaştım yardımcı olursanız sevinirim.

Process Monitor raporu.
Hata görüntüsü:

Eki Görüntüle 1532754
Cihazı Kapatın Açın Oyun Dosyalarını Doğrulama Varsa Doğrulayın

Sürücü güncellemesinden sonra olduysa başka bir şeye bakmaya gerek yok ilk etapta.

En son 517.48 sürücüsü çıktı. İsterseniz ona güncelleyin, hatta direk DDU ile de yapabilirsiniz.

- Güncel sürücüyü indirin: Nvidia Sürücüleri
- İndirdikten sonra başlattaki arama yerine Aygıt yükleme ayarlarını değiştir yazın.
- Çıkan pencereyi Hayır olarak seçin ve kapatın.
- Daha sonra DDU ile Sürücü Kaldırma rehberini takip edin.
- Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak.
- Bilgisayar açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
- Kurduktan sonra tekrar Aygıt yükleme ayarlarını değiştir yazıp o kısmı "Evet" seçebilirsiniz.

Oyun dosyalarının bütünlüğünü de doğrulayabilirsiniz ek bir adım olarak.

Sürücü güncellemesinden sonra olduysa başka bir şeye bakmaya gerek yok ilk etapta.

En son 517.48 sürücüsü çıktı. İsterseniz ona güncelleyin, hatta direk DDU ile de yapabilirsiniz.

- Güncel sürücüyü indirin: Nvidia Sürücüleri
- İndirdikten sonra başlattaki arama yerine aygıt yükleme ayarlarını değiştir yazın.
- Çıkan pencereyi hayır olarak seçin ve kapatın.
- Daha sonra DDU ile Sürücü Kaldırma rehberini takip edin.
- Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak.
- Bilgisayar açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
- Kurduktan sonra tekrar aygıt yükleme ayarlarını değiştir yazıp o kısmı "evet" seçebilirsiniz.

Oyun dosyalarının bütünlüğünü de doğrulayabilirsiniz ek bir adım olarak.

Öncelikle teşekkürler. Bahsettiğiniz 517.48 versiyonuna güncellesem bir sorun çıkmaz değil mi? Bundan önce oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayacağım olmazsa DDU işlemine geçeceğim.

Bahsettiğiniz 517.48 versiyonuna güncellesem bir sorun çıkmaz değil mi?
Aksine, sadece ekran kartı sürücüsü değil; herhangi bir cihazın sürücü güncelleştirmesi tespit edilen sorunlara çözüm sağlar. Mesela ekran kartı için yeni oyunlara destek gelir, sorunlar çözülür, hotfix vb. şeyler yapılır gibi gibi, bildiğiniz üzere.

Yeni sürücüden memnun olmazsanız da önceki sürücülerden birini yükleyebilirsiniz istediğiniz zaman.

Eski sürücüden hiçbir kalıntı kalmadan yeni sürücüyü yükleyebilmeniz ve emin olmanız adına DDU adımlarını takip etmenizi tavsiye ederim.

Nvidia Denetim Masası ayarlarınızı da kayıt etmeyi unutmayın, DDU kullanırken sıfırlanıyor.

DDU istemiyorsanız direk son sürüme güncelleştirin ilk etapta. Sorun çözülmezse DDU ile kaldırın.

Çözüm

Hiçbir kalıntı kalmadan yeni sürücüyü yüklemeniz ve emin olmanız adına DDU adımlarını takip etmenizi tavsiye ederim.

Dosya doğrulaması yaptım fakat nafile. 1 saat içinde DDU ile mevcut ekran kartını silip bahsettiğiniz sürümü yükleyeceğim olmazsa yine yazarım teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı