GTA5 donma ve takılma sorunu

thisiskaan

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Önceki gün Steam'den GTA 5 aldım. Dün yüklemesi bitti, kurulumu falan temiz şekilde yaptım.
Oyun açılana kadar gayet akıcıydı. İntrolarda falan da donma/takılma vs. yoktu. İlk göreve geldiğim zaman yürüme/koşma ile ilgili bir sorun yoktu fakat arabaya bindiğim an oyun kare kare ilerlemeye başladı resmen, fotoğrafları sırayla açar gibi. Ama FPS hiçbir zaman 30'un altına düşmedi. Ben işlemciden şüpheleniyorum, yardımlarınızı bekliyorum. Yarın da 3 tane parçayı yenilemek için Vatan'a gidecektim zaten.

Sistem;
Intel Pentium E6500 @ 2.93GHz 2 çekirdek
2 GB RAM
Grundig anakart
350W Güç Kaynağı
MSI R7 240 128Bit 2 GB
320GB HDD

Yarın da işlemci, RAM ve anakartı yenilemeye götürecektim kasayı Vatan'a. Eğer sorun parçaları yeniledikten sonra çözülürse, buraya eklerim.

Taktıracağım parçalar:
MSI A320M Pro-'e anakart
AMD A8 9600 @ 3.40GHz 4 çekirdek işlemci (Bunu Vatan'dan almadım ama sıfır aldım uzun süredir evde yatıyordu RAM'i alamamamdan dolayı. )
G.Skill Ripjaws V 2400MHZ 8 GB Tek modül RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorun komple sistemle alakalı ne E6500 ün nede R7 240 ın harcı değil o oyun zaten technopat ın kendi testleride mevcut iyi bir işlemciyle dahi 30 fps civarlarında geziyor oyunda ilk önceliğiniz ekran kartı olsun.

Hocam sorun komple sistemle alakalı ne E6500 ün nede R7 240 ın harcı değil o oyun zaten technopat ın kendi testleride mevcut iyi bir işlemciyle dahi 30 fps civarlarında geziyor oyunda ilk önceliğiniz ekran kartı olsun.
R7 240'ı technopat'ın testlerini izleyerek aldım, 2 ay olmadı. fiyatına göre bence performansı gayet iyi. Dediğim gibi fps konusunda sıkıntı yok akıp gidiyor oyun daha 25 fps altına düşmedim. Lakin işlemcide bir sorun olabilir ki umarım işlemciden kaynaklanıyordur yoksa ssd almak için yaklaşık 1 ay daha beklemem gerekecek.
O işlemci ve 2GB RAM ile GTA V oynamak imkansız, sorun bu. Takacağınız parçalar ile oyunu R7 240 ekran kartınızla düşük ayarlarda oynayabilirsiniz.
Çok teşekkürler, düzeleceğini umuyorum. Düşük olsun temiz olsun oynayayım yeter gta5'in düşük ayarları bile iyi:)
İşlemcin bayağı eski.
yarın değiştirmeye gidicem umarım sorun düzelir:)

R7 240'ı technopat'ın testlerini izleyerek aldım, 2 ay olmadı. fiyatına göre bence performansı gayet iyi. Dediğim gibi fps konusunda sıkıntı yok akıp gidiyor oyun daha 25 fps altına düşmedim. Lakin işlemcide bir sorun olabilir ki umarım işlemciden kaynaklanıyordur yoksa ssd almak için yaklaşık 1 ay daha beklemem gerekecek.

Çok teşekkürler, düzeleceğini umuyorum. Düşük olsun temiz olsun oynayayım yeter gta5'in düşük ayarları bile iyi:)

yarın değiştirmeye gidicem umarım sorun düzelir:)
Hocam siz 30fps i iyi kabul ediyorsanız düşük ayarlarda tabi bişey diyemeyecem :) HDD yerine SSD belki çözüm olabilir bide ram hocam.

Hocam siz 30fps i iyi kabul ediyorsanız düşük ayarlarda tabi bişey diyemeyecem :) HDD yerine SSD belki çözüm olabilir bide ram hocam.
Düşük ayarlarda değil 1366x768 çözünürlükte çoğu kişi 40 fps altında oynamıyor Aynı kartla, sadece texture, reflection ve grass quality’i high’e alıp oynayacağım. Benim için fps olayı çok önemli değil ama tabi 25’in altına inerse bende rahatsız oluyorum :) bide 25 fps altını eski parçalarla görmedim ama donma takılma çok var zaten eski işlemci ve darboğazın babası var rivatuner ile az önce test ettim kullanım %85’in altına inmiyor.

Merhaba Dell Inspiron 5490 Intel Core i5 10210U 12GB ram 1TB + 256GB SSD 2 gb ekran kartı mx230 laptop var bende ıslemcı ram dısk kasmıyor ama oyun takılıyor 1sn 1sn anlık arada neden yapar.?

Merhaba Dell Inspiron 5490 Intel Core i5 10210U 12GB ram 1TB + 256GB SSD 2 gb ekran kartı mx230 laptop var bende ıslemcı ram dısk kasmıyor ama oyun takılıyor 1sn 1sn anlık arada neden yapar.?
Fazla ısınmadan olabilir... Core temp indirip oyun içindeyken sıcaklık değerlerini kontrol ediniz

Yeni konular

Geri
Yukarı