GTA5. EXE Çalışmayı Durdurdu Sorunu

heli0s

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle oyun orijinal. Oyunu kurduğumda ilk girişte minimum recommended CPU uyarısını vermişti.

Devam ettim online'a girdim, oynadım 800'lü bir çözünürlükte ve pencere modunda neredeyse hiç kasmıyor güzel oynatıyordu. Birkaç dakika oynadıktan sonra aniden oyun dondu ve GTA5. EXE Çalışmayı Durdurdu hatasını verdi.

Hep bu hatayı alıyorum. Bazen Rockstar introsu yüklenirken çoğu zaman da online'a giriş yaparken bu hatayı alıyorum. İlk yüklediğimde az çok giriş yapıyordu online'a ancak yine de hata veriyordu.

Bugün ise hiç giremedim bile hata yüzünden.

Denediğim çözümler :
  • * Md5 ile dosyaları kontrol etme : hatalı dosyaları buldu sildim. İndirdim yine kontrol ettirdim yine hatalı çıktı :/
  • *Steam üzerinden dosyaları doğrulama
  • *Çift ekran kartım olmadığı GPU'yu devre dışı bırakmayı denemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce hikaye modunda oynadım. İlk başlarda çok az kasıyorken, sonlara doğru çok kasmaya başladı ve yine hata verip kapandı. Galiba RAM kullanımı arttıkça kasma yapıyor ve belleğin tamamını kullanıp hata veriyor.

Yani demek istediğim online moda girerken donan oyun, hikaye modunda birazcık oynattı. Online modda RAM kullanımı daha fazla olduğu için bu yüzden online moda girerken donuyor haklı mıyım?
Not: RAM'im 4 GB.

rami 8 yap dx 10 da kasılmadan rahat oynarsın
bendede zamanında
amd athlond II x2 260 işlemci vardı hd5670 ekran kartı 8gb ram le kasılmadan oynuyordum

Az önce Afterburner ile test ettim. Bazen oyuna giriş yaparken yani Rockstar logosundayken, bazen oyunda görev yaparken atıyor. Yani donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Düşünün oyun daha yüklenmemiş ama oyundan atıyor. 3970 RAM kullanımını gördüm hala oynatıyorddu. Oyuna girerken 2500'lü RAM kullanımında attı oyundan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı