GTS 250 vs R7 240

Hybrid Theory

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Elimde MSI GTS 250 ekran kartı var. Bu kart oyun oynarken 90 dereceyi hatta daha fazlasını görüyor. Sizce bu kartı değiştirip R7 240 veya R7 250 mi almalıyım, yoksa kart beni idare eder mi?

500w'lık bir güç kaynağım var. Genelde CS:GO veya o tarz FPS oyunları oynarım. Bu arada yeni bir kart almamı önerirseniz 400 TL sınırımdır. Kartın markası MSI olursa benim için daha iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTS 250 zaten elinde değil mi patlayana kadar kullan CS : Go için R7 240 almak mantıklı değil. Ben R7 240 kullanıyorum 70 derece falan oluyor güncel oyunlarda ama dediğim gibi ekran kartı alacaksan sağlam alacaksın 500 W bir güç kaynağın varken hele gidip R7 240 alınmaz bütçeni 100 TL daha arttırıp bir RX 460 al derim ya da 300 TL daha koy 1050 Tİ al en iyisi bu olur.

Bence siz o ekran kartın termal macununu değiştirmeyi deneyin ilk önce. Isılar düşmüyorsa fanını daha büyük bir fan ile değiştirebilirsiniz.

GTS 250 zaten elinde değil mi patlayana kadar kullan CS : Go için R7 240 almak mantıklı değil. Ben R7 240 kullanıyorum 70 derece falan oluyor güncel oyunlarda ama dediğim gibi ekran kartı alacaksan sağlam alacaksın 500 W bir güç kaynağın varken hele gidip R7 240 alınmaz bütçeni 100 TL daha arttırıp bir RX 460 al derim ya da 300 TL daha koy 1050 Tİ al en iyisi bu olur.
Bana ekran daha çok VRAM lazım. Çünkü oynadığım oyunlarda çözünürlük arttıkça ekran kartı yetmemeye başlıyor ve benim elimdeki kart 1 GB VRAM'e sahip.

Bence siz o ekran kartın termal macununu değiştirmeyi deneyin ilk önce. Isılar düşmüyorsa fanını daha büyük bir fan ile değiştirebilirsiniz.
Termal macunu değistirebileceğimi sanmıyorum ama dediğim gibi bendeki ekran kartının VRAM'i çok düşük. En az 2 GB VRAM'e sahip bir ekran kartı da alsam bana yeter.

Bana çok yüksek bir ekran kartı lazım değil. Elimdeki ekran kartı CS:GO oynarken ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Yani kartın yeni olması önemli değil. Güçlü ve ucuz olsun yeter.

Bana çok yüksek bir ekran kartı lazım değil. Elimdeki ekran kartı CS:GO oynarken ani FPS düşüşleri yaşıyorum. Yani kartın yeni olması önemli değil. Güçlü ve ucuz olsun yeter.

GT 1030 modeline bir bakabilirsiniz 330 TL civari olmasi lazim ve 2GB VRAM'e sahip oldukçada performanslı fiyatına göre

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı