GTS 450 Sistem RAM Takviyesi ve BIOS Güncelleme

Kenway

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,

Öncelikle Sistemimi yazayım şuraya:

İşletim Sistemi: Windows7 64 bit
Anakart: Asus P7H55-M
İşlemci (CPU): İntel Core i3 540 3.07 GHz
RAM: Hi-Level 4GB(2+2) Single Ch. DDR3 1333 MHz
Ekran Kartı (GPU): Nvidia GeForce GTS 450 1GB ZOTAC
BIOS: AMI 0903 09/07/2010

Şimdi sorularım şunlar:

1. RAM miktarını yükseltmek istiyorum bunun için 2 adet 4 GB RAM alacağım ve Dual Channel yapmak istiyorum.
  2. BIOS sürümüne ASUS sitesinden baktım ve yeni sürümü var güncellemeli miyim?
  3. Şuanda RAM MHz si 1333 olmasına rağmen CPU-Z verilerine göre 550-700 arası çalışıyor normal mi?
  4. Yeni alacağım RAMleri ayrı mı kullanmalıyım yoksa eskileri de dahil edip 4 slotu doldurup 12 GB mı yapmalıyım?
Anlayan arkadaşlar her türlü yardımınızı ve sorularınızı bekliyorum, teşekkürler.
Merhabalar,

Öncelikle Sistemimi yazayım şuraya:

İşletim Sistemi: Windows7 64 bit
Anakart: Asus P7H55-M
İşlemci (CPU): İntel Core i3 540 3.07 GHz
RAM: Hi-Level 4GB(2+2) Single Ch. DDR3 1333 MHz
Ekran Kartı (GPU): Nvidia GeForce GTS 450 1GB ZOTAC
BIOS: AMI 0903 09/07/2010

Şimdi sorularım şunlar:

1. RAM miktarını yükseltmek istiyorum bunun için 2 adet 4 GB RAM alacağım ve Dual Channel yapmak istiyorum.
  2. BIOS sürümüne ASUS sitesinden baktım ve yeni sürümü var güncellemeli miyim?
  3. Şuanda RAM MHz si 1333 olmasına rağmen CPU-Z verilerine göre 550-700 arası çalışıyor normal mi?
  4. Yeni alacağım RAMleri ayrı mı kullanmalıyım yoksa eskileri de dahil edip 4 slotu doldurup 12 GB mı yapmalıyım?
Anlayan arkadaşlar her türlü yardımınızı ve sorularınızı bekliyorum, teşekkürler.
Up
BIOS güncelledim @Recep Baltaş ustamız sağolsun videosunu çekmiş :) ama RAM konusunda hala aydın değilim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı