GTS 450 sistem yükseltmesi

Elimde şu an para yok, biriktirmeye başlayacağım.
İlk önce yukarıdaki arkadaş haklı. GPU fiyatları sabit kalmayacak. Ama yine de öneri isteyecekseniz 13.5US $ |Intel Xeon X3450 dört çekirdekli 2.66GHz 8M 2.5GTs SLBLD soket LGA1156 CPU işlemci eşit i5 750|xeon x3450|intel xeoncpu processor - AliExpress bu işlemciyi alıp kule tipi bir soğutucu alıp RAM'inizi 16 GB yapıp yanına da RX 460/RX 560/GTX 1050/GTX 1050 Tİ/GTX 950/GTX 760/GTX 770 gibi kartlar alıp gayet iyi performanslı ve günümüz oyunları için kullanabilirsin yeterli bir seviyede olur.

İlk önce yukarıdaki arkadaş haklı. GPU fiyatları sabit kalmayacak. Ama yine de öneri isteyecekseniz 13.5US $ |Intel Xeon X3450 dört çekirdekli 2.66GHz 8M 2.5GTs SLBLD soket LGA1156 CPU işlemci eşit i5 750|xeon x3450|intel xeoncpu processor - AliExpress bu işlemciyi alıp kule tipi bir soğutucu alıp RAM'inizi 16 GB yapıp yanına da RX 460/RX 560/GTX 1050/GTX 1050 Tİ/GTX 950/GTX 760/GTX 770 gibi kartlar alıp gayet iyi performanslı ve günümüz oyunları için kullanabilirsin yeterli bir seviyede olur.

Kendimi iyi açıklayamasam da bu arkadaş beni iyi anlamış. Bunu sormuştum ben ama yeni bir PC parası vereceğim için anlamı kalmadı yine de teşekkürler dostum.
Arkadaşlar bir de bende Kingston'ın 4 GB DDR3 1333 MHz RAM'leri var 2 tane. Şu an takılı olan RAM HyperX'in 8 GB 1333MHz modeli. Ben bunları takabilir miyim? Uyumlular mı?

Son düzenleme:
Kendimi iyi açıklayamasam da bu arkadaş beni iyi anlamış. Bunu sormuştum ben ama yeni bir PC parası vereceğim için anlamı kalmadı yine de teşekkürler dostum.
Bu işlemci OC yaptığın zaman ısınan bir işlemci, alacaksan 250-300 liralık bir soğutucu da alman gerekiyor haberin olsun. GTX 700 serisi almak açıkçası pek mantıklı olur mu emin değilim, çok güç çekiyor GTX770. GTX760'da 1050 performansı veriyor zaten.(Yalnız demin baktım da, GTX760 bile 170w güç çekiyormuş. Arkana bakmadan kaç :D) Senin için en doğru seçim RX460 veya 1050 Tİ. Ekstra güç girişine gerek yok, giriş seviyesi bir PSU'da bile kullanırsın ekstra masrafa girmezsin. İleriki zamanlarda bin liralara kadar düşerse alınır, şu anda 2. el olarak satılan 1050ti'lar bile 1500-2000 seviyesinde.

Söylediğim gibi anakart DDR3 16 GB RAM destekliyor gözüküyor ama kontrol edebilir misiniz acaba?
Bu işlemci OC yaptığın zaman ısınan bir işlemci, alacaksan 250-300 liralık bir soğutucu da alman gerekiyor haberin olsun. GTX 700 serisi almak açıkçası pek mantıklı olur mu emin değilim, çok güç çekiyor GTX770. GTX760'da 1050 performansı veriyor zaten. Senin için en doğru seçim RX460 veya 1050 Ti. Ekstra güç girişine gerek yok, giriş seviyesi bir PSU'da bile kullanırsın ekstra masrafa girmezsin. İleriki zamanlarda bin liralara kadar düşerse alınır, şu anda 2. el olarak satılan 1050 Ti'lar bile 1500-2000 seviyesinde.

Haklısın dostum, yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.
Burada da yazıyor desteklediği yarın takmayı deneyeceğim eğer destekliyorsa. Bir şeyi bozmam değil mi?
Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Bu işlemci OC yaptığın zaman ısınan bir işlemci, alacaksan 250-300 liralık bir soğutucu da alman gerekiyor haberin olsun. GTX 700 serisi almak açıkçası pek mantıklı olur mu emin değilim, çok güç çekiyor GTX770. GTX760'da 1050 performansı veriyor zaten.(yalnız demin baktım da, GTX760 bile 170W güç çekiyormuş. Arkana bakmadan kaç :D) senin için en doğru seçim RX460 veya 1050 Ti. Ekstra güç girişine gerek yok, giriş seviyesi bir PSU'da bile kullanırsın ekstra masrafa girmezsin. İleriki zamanlarda bin liralara kadar düşerse alınır, şu anda 2. el olarak satılan 1050 Ti'lar bile 1500-2000 seviyesinde.
Para yoksa öneri de yok. İlerki zamanlarda GPU fiyatları sabit kalmayacağı için tam olarak öneri yapsam bir anlamı kalmayacak. Para hazır olduğunda konu aç en iyisi.

Bu işlemci OC yaptığın zaman ısınan bir işlemci, alacaksan 250-300 liralık bir soğutucu da alman gerekiyor haberin olsun. GTX 700 serisi almak açıkçası pek mantıklı olur mu emin değilim, çok güç çekiyor GTX770. GTX760'da 1050 performansı veriyor zaten.(yalnız demin baktım da, GTX760 bile 170W güç çekiyormuş. Arkana bakmadan kaç :D) senin için en doğru seçim RX460 veya 1050 Ti. Ekstra güç girişine gerek yok, giriş seviyesi bir PSU'da bile kullanırsın ekstra masrafa girmezsin. İleriki zamanlarda bin liralara kadar düşerse alınır, şu anda 2. el olarak satılan 1050 Ti'lar bile 1500-2000 seviyesinde.

Cevap verebilir misiniz lütfen?

Son düzenleme:
Söylediğim gibi anakart DDR3 16 GB RAM destekliyor gözüküyor ama kontrol edebilir misiniz acaba?

Haklısın dostum, yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.
Burada da yazıyor desteklediği yarın takmayı deneyeceğim eğer destekliyorsa. Bir şeyi bozmam değil mi?
Yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Cevap verebilir misiniz lütfen?
Afedersin başka bir konuya bakarken dalmışım.
Anakart modelin bu mu?

Hayır - S2 değil USB3.0 olan.

Gigabyte GA H55M-USB3.0 yazıyor.
Çok güzel, anakart x3450 destekliyor. x3450'nin performansını göz önüne alırsak 13 dolar çok çok makul, alabilirsin.
1623975517043.png

OC'suz veya OC'lu 1050ti'ı hayli hayli besler zaten. Dediğim gibi, OC yapacaksak iyi bir soğutucu şart. Yok stok hızlarda kullanırım diyorsan 70-80 liralık bir soğutucu işini görür.

Anakartın hakkında bilgi almak istersen linki de bırakayım.

Çok güzel, anakart X3450 destekliyor. X3450'nin performansını göz önüne alırsak 13 dolar çok çok makul, alabilirsin.
Eki Görüntüle 1072990
OC'suz veya OC'lu 1050 Ti'ı hayli hayli besler zaten. Dediğim gibi, OC yapacaksak iyi bir soğutucu şart. Yok stok hızlarda kullanırım diyorsan 70-80 liralık bir soğutucu işini görür.

PC'yi yükseltme işinden vazgeçiyor gibiyim, ama yine de bakacağım dostum, RAM'ler konusunda bir şey dememişsin. Taksam rahat çalışırlar mı?
Çok güzel, anakart X3450 destekliyor. X3450'nin performansını göz önüne alırsak 13 dolar çok çok makul, alabilirsin.
Eki Görüntüle 1072990
OC'suz veya OC'lu 1050 Ti'ı hayli hayli besler zaten. Dediğim gibi, OC yapacaksak iyi bir soğutucu şart. Yok stok hızlarda kullanırım diyorsan 70-80 liralık bir soğutucu işini görür.

Söylediğin işlemci oyun performansı açısından şu an kullandığım işlemciden iyi mi?

Son düzenleme:
PC'yi yükseltme işinden vazgeçiyor gibiyim, ama yine de bakacağım dostum, RAM'ler konusunda bir şey dememişsin. Taksam rahat çalışırlar mı?

Söylediğin işlemci oyun performansı açısından şu an kullandığım işlemciden iyi mi?
Evet çok daha iyi. Fakat önce ekran kartını alıp bu işlemci ile de kullanabilirsin fakat güncel oyunlarda daha az FPS alırsın. X3450 takarsan dengeli bir sistem olur.
Sanırım anakartın 4 slot destekliyor, sen 4+4 takabilir miyim demişsin. Evet takarsın, açılıyorsa 8+4+4 :16GB kullanırsın. Yani RAM'ler elinde ise bir dene açılıyor mu diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı