GTS 450 sistem yükseltmesi

Evet çok daha iyi. Fakat önce ekran kartını alıp bu işlemci ile de kullanabilirsin fakat güncel oyunlarda daha az FPS alırsın. X3450 takarsan dengeli bir sistem olur.
Sanırım anakartın 4 slot destekliyor, sen 4+4 takabilir miyim demişsin. Evet takarsın, açılıyorsa 8+4+4: 16 GB kullanırsın. Yani RAM'ler elinde ise bir dene açılıyor mu diye.

Evet 4 slot destekliyor 8 var 4+4 takacağım sisteme bir zarar vermez değil mi?

Selamlar, taktım bilgisayarda gördü ama oyunlar normalden daha düşük FPS'le çalışmaya başladı. Bu normal mi?

Sanırım bir şeyler yanlış gidiyor önceden 60-70 FPS aldığım For Honor'da RAM'i takınca 30a düştü şimdi de çıkardım ve 20'lere düştü.
İşlemciden mi bahsediyorsun yoksa taktığın 4+4 RAM'lerden mi?

RAM'lerden.

Sanırım bir şeyler yanlış gidiyor önceden 60-70 FPS aldığım For Honor'da RAM'i takınca 30a düştü şimdi de çıkardım ve 20'lere düştü.

RAM'lerden.
GTS 450 ile for honor oynayabilmen çok ilginç. 60-70 bayağı fazla o karta.

RAM'lerden.
Emin değilim, 4+4 taktığın ramlerin frekansı düşük olduğundan, yüksek frekansta çalışan Tek slot 8GB ram'de mecburen 4+4 RAM frekansında çalışması gerekeceği için frekans muhabbeti yüzünden düşmüşte olabilir. Veya olmayabilirde emin değilim.

Ona rağmen bayağı iyi FPS alıyorsun. Demekki oyunun optimizasyonu GTA 5'den hallice. Bende indirip denemeyi düşünüyorum fakat 40GB falan oyun :) onun yerine L4D2 indireceğim bende.

Oyun 75 GB :). Bu FPS düşüşünü nasıl düzeltebilirim? Şu anki bilgisayar sıfır, sadece driver güncelledim ve birkaç FPS arttıracak ayar yaptım onun dışında aynıydı. Bir anda FPS düştü Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de de aynı şekilde 60 sabit alıyordum 30'lara düştü. Herhangi bir önerin var mı? RAM'leri takmalı mıyım veya bir ayar önerin var mı?
Bu arada iki kullandığım RAM'inde MHz değerleri aynı, For Honor da normal FPS'lere dönmeye başladım. Sanırım maple alakalı biraz.
Rainbowa girdim FPS biraz daha düzelmiş. Takmalı mıyım sence? Bir yandan da ayar değiştirmiştim ve ekran kartı ayarlarını değiştirmiştim ondan mı oldu acaba?

Son düzenleme:
Oyun 75 GB :). Bu FPS düşüşünü nasıl düzeltebilirim? Şu anki bilgisayar sıfır, sadece driver güncelledim ve birkaç FPS arttıracak ayar yaptım onun dışında aynıydı. Bir anda FPS düştü Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'de de aynı şekilde 60 sabit alıyordum 30'lara düştü. Herhangi bir önerin var mı? RAM'leri takmalı mıyım veya bir ayar önerin var mı?
Bu arada iki kullandığım RAM'inde MHz değerleri aynı, For Honor da normal FPS'lere dönmeye başladım. Sanırım maple alakalı biraz.
Rainbowa girdim FPS biraz daha düzelmiş. Takmalı mıyım sence? Bir yandan da ayar değiştirmiştim ve ekran kartı ayarlarını değiştirmiştim ondan mı oldu acaba?
Kesin bir şey diyemem. RAM'leri tekrar takıp aynı mapte oynamayı dene bence, FPS düşükse RAM ile alakalıdır.
Hatta sen 8GB RAM'i çıkartıp 2x4 RAM'leri takıp öyle oyun oyna. Belki biraz daha iyi performans alırsın dual channel olacağı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı