GTX 1000 serisi GPU'lu Monster bilgisayarlar stoklarda !

Donanımhaber Çok doğru bir yerden aldım tavsiyeyi, teşekkürler.

Yalnız benim kastettiğim GPU'lar değildi, aksine geneli kapsayan bir cümle kurdum. İsterse GTX1100 serilerinde bile böyle devam etsinler, lakin genelleme yaparsan hiçbir zaman dizüstü platformundan elde edeceğin performansı masaüstü platformu ile karşılaştıramazsın. Bir anlamı kalmaz.

Bişey diyemeyince haber kaynağına mı laf ediyorsun.

Şimdiye kadar evet dizüstü GPU< masaüstü GPU durumu vardı, 1000 serisinde böyle değil artık ikisi de eşit hatta mobil 1070 daha fazla CUDA çekirdeğine sahip ve daha performanslı. Nvidia mobil serilerde kullandığı M takısını bile kullanmıyor bu nedenle. Saçma diyeceğine farklı kaynaklardan araştırabilirsin.

Teknoseyir'den anladığım kadarıyla dizüstü GPU'lar masaüstüyle aynı performansı veriyor. Ama değerlendirilmesi gereken bir konu daha var. Yine Teknoseyir'in dediğine göre dizüstü GPU'lar OC desteklemiyor. En azından şimdilik. Bu yüzden daha herşey yeniyken böyle bir tartışmaya girmek son derece gereksiz. Kısa zamanda Recep abimizle Ali abimiz bir inceleme yaparlar. Biz de kesin bir sonuca ulaşırız.

Sonuç olarak bu GPU'lar kırpılmadan laptoplara gelmişler, OC edilmese bile bu büyük bir ilerlemedir. En az FE modeller gibi olacak bu mobil GPU'lar.

Bir şeyi bilmeden yorum yapmasan iyi olurdu. 1070de laptop ekran karti daha yüksek fps değerleri alıyor.

Monster'a bir türlü kanım kaynamadı nedense. Alıp denemek istiyorum inşallah nasip olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…