GTX 1050 2 GB ve Intel Core i5 10400F darboğaz yapar mı?

ThetterA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba şu anda DDR3 kullanıyorum ve DDR4'e geçme kararı verdim RAM vs. her şeyi değiştireceğim onları biliyorum fakat darboğaza gelince kafam biraz karıştı şimdi bente GTX 1050 2 GB var yeni alacağım işlemci Intel Core i5 10400F normalde i9 alacak kadar durumum var fakat o zaman aradaki farkın çok olduğu için net darboğaz yapar diyerek i5 almaya karar verdim yine de biraz bakayım forumlarda derken birisi sorun olmaz derken diğeri PC açılırsa şükret durumuna getirmiş lütfen bilgili birisi yardım edebilir mi?

Şu anda ekran kartımı değiştirmek istemiyorum çünkü kısmen yeni aldım fakat ileride para biriktirip 3080 3090 tarzı bir ekran kartına geçmek istiyorum.
Bana Home - PC Builds bu siteden bak dediler bende bakınca %12 değerinde bir oran verdi bende bu oranı görünce gözüm korkmadı değil o yüzden sormak istedim. Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Hocam kendisi güvenilir bir site değil ki forumda da yasaklı. Birçok hatalı değerle karşılaştım. Örneğin R5 3600 ile 3070'in 1080P'de %1.82 yani neredeyse hiç darboğaz yapmayacağını söylerken halbuki oyunlarda %20 kadar darboğaz oluyordu.

Site ne kadar güvenilir, bilemiyorum. Doğru söylüyorsa %12'lik darboğazı biraz daha ekran kartına yük bindirerek en az seviyeye indirebilirsin. 4K oyun oynamayı düşünmüyorsan kesinlikle daha iyi bir işlemci al.

Şu anki monitörüm 4K ve bende 1080p ye vs. çekmeyi çok seven birisi değilim.

Geri
Yukarı