GTX 1050 4GB vs. GTX 1050 Ti

Ertugrul#

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Monster marka laptop aldım GTX 1050 4GB VRAM diye belirtmişler, diğer modellere param yetmedi maalesef. 1050Ti'ye göre fazla FPS farkı olur mu? Aydınlatırsanız sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İzlediğim çoğu incelemeden yola çıkarak konuşabilirim ki evet FPS farkı illaki yaşanacaktır arada bir mimari farkı var fakat bütçe gibi bir proplemden dolayı gtx 1050 aldıysan hemen hemen her oyunu ultra ayarlarda olmasada oynayabilirsin ve yüksek ayar takıntısı olmayan çoğu kişiyi idare edebilecek bir ekran kartı bence güle güle kullan. Hayırlı olsun :)

Teşekkürler. BF 1 almayı düşünüyorum i5 8300h 8gb Ram ekran kartı belirttiğim üzere 1050 GB VRAM medium civarında oynayabilirim acaba. Ve Ram takviyesi yapmalı mıyım?

Laptopumda 2 gb 920 mx ekran kartım i5 7200u işlemcim ve 12 gb ram mevcut BF1 de oynarken düşük ayarlarda yaklaşık 7 gb ram kullanıyor GPU kullanımımı %98 lere çıkarıyor ve buna rağmen ortalama 50 FPS ile çok rahat oynuyorum ki dediğin sisteme kesinlikle ram takviyesi yapmanı öneririm BF1 için ayarlara gelirsek mediumda emin ol rahatlıkla oynayacaksın ki düşük ayarlarda bile oyun şahane grafiklere sahip için rahat olsun. BF1 için kesinlikle ram takviyesi öneririm fakat.

Durumunuzu çok iyi anlıyorum bende öğrenci olarak sistem fiyatlarıyla dertteyim. Fakat ben bu sistemle düşükte 50 FPS le oynarken sizin o sistemle oynayabileceğinizden eminim. Ram konusunu sadece garantiye almak açısından dedim ihtiyacınız olacağınızı düşünüyorum. Fakat şu andada oynayabileceğinizi zannediyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı