GTX 1050 ile Crysis 1 yüksek ayarlarda düşük FPS sorunu

ACAR28

Kilopat
Laptopum i5-7300 HQ, GTX 1050 4GB ekran kartı, 8 GB RAM mevcut. Çok öncelerden korsan olarak oynayıp bitirdiğim Crysis 1'i Steam'den satın alıp en yüksek ayarlara alıp bir görsel şölen ziyafeti çekmek istedim. Oyunun çıkışı üzerinden 11 sene geçmesine rağmen ekran kartını diğer oyunlara nazaran daha zorladı gibime geldi. İşlemci ve ekran kartı 72 derecelere kadar ulaştı. Normalde GTA 5 veya Hitman Absolution en yüksek grafiklerde oynasam 60-65 derecelerde geziyordu sıcaklık. Neyse oyunda her şey o kadar grafikler gerçekçi ki ama bazen FPS 30-40'lara kadar düşüyor. Genel olarak 60 civarı seyrediyor.

Bazen oyunda FPS düşmesi yaşıyorum ara ara ama bu grafiklere değer diye düşünüyorum. Bir de arkadaşlar ben birkaç ay önce hiç oynamadığım Crysis 2'ye başladım ama hiç sevmedim oyunu. Mekanikleri falan eski oyuna göre çok bozmuşlar, ayrıca oyun çok çizgisel olmuş biraz sabredip oynamaya devam ettim ama çok sıkıldığımdan bıraktım. Sizin düşünceniz nedir? Bence Crysis 1 ve Warhead her türlü 2. veya 3. oyundan daha iyi. 2007 yılı yapımı bir oyuna nasıl bu kadar mükemmel grafikler ayarlamışlar, hayran kalıyorum. GTX 1050'ye bile diz çöktürdü.:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı