GTX 1050 nasıl güncellenir?

Monster Abra A5 v15.4 bilgisayarımda oyunlarda FPS düşmesi sorununa çözüm olarak ekran kartı sürücüsünü güncellemem gerektiği söylendi. Ben de araştırdım ve güncelle için PC'ye GeForce Experience ve GeForce Game Ready driver programlarını yüklemem gerektiğini öğrendim ve yükledim. Daha sonra bilgisayarımda GeForce Game Ready driver eski sürümü vardı ve GeForce Experience programı üzerinden temiz kurulum yap diyerek yeni sürümünü yükledim.
Daha da başka bir işlem yapmadım. Ekran kartı driver güncelleme galiba daha farklı bir işlem bu değil. E GeForce Experience programı üzerinden FIFA 21'e girdim oyundan atma gibi bir sorun bu sefer olmadı. Benim ne yapmam lazım GeForce GTX 1050 ekran kartını güncellemek için? GeForce Experience programı güncellemeye mi yarıyor hiçbir ley anlamadım. Şunu da şöyle sorayım ekran kartım güncel mi değil mi onu nasıl öğreneceğim. Lütfen bilenleriniz yazsın 2 aydır bu problemle uğraşıyorum ve yanlış bir şey yapmaktan korkuyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
DDU ile sürücünü sil.

Sonra bunu yükle. Merak etme bir şeycik olmaz.

NVIDIA sitesinden GTX 1050 için mevcut en son sürücüyü indirin. Aşağıdaki rehberi uygulayarak eski sürücünüzü silip indirdiğiniz exe dosyasını kurun.

.

Yeni konular

Geri
Yukarı