Çözüldü GTX 1050 oyunlarda FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 gün önce R6 oynarken maç içinde aldığım FPS 150 üstü iken şu an 120'nin altına düşüyor ve drop giriyor. Çoğu oyunda böyle Valorant'ta maç içinde 200 FPS'i görürken şimdi Max 140 oluyor. Nasıl çözerim?
Sistemim;
GTX 1050.
i5 8300h.
16 GB RAM.
Laptop kullanıyorum.
@erengore UV ile alakalı olabilir mi?

Son düzenleme:
Çözüm
Bir daha baktım şu an 70 - 75 arası geziyor.

Ring bölümünde
Sadece o mu?
Garipsenebilecek bir durum diyebilirim rahatlıkla.
Normalde sorun olmamalı ama yine de garantiya alalım.
FIVR'da Cache Ratio bölümünü şöyle ayarlayın:
8/36
BIOS güncellemesi olabilir sisteminde. Bu hata normal şartlarda olmamalı çünkü. BIOS gibi derin bir yerlerde yönetimsel sorun var. Eldeki bilgi ve değerlere göre böyle bir sorun yaşamaman gerekiyor.

V-Max Stress'i de devre dışı bırakın hocam bi'.
Yine olmazsa bunlara rağmen BIOS güncellemesi bakının. Muhtemelen BIOS güncellemesi sonrası birkaç ek ayar daha yaparsak sizlerle, sorunu çözeriz.

Sisteminde DPTF var mı bakar mısın?
Aygıt yöneticisinde arayacaksın.
Intel® tarafından Güç ve Termal yönetim için donanım ve yazılım seviyesinde geliştirilen bir teknolojidir. Açılımı ise, Intel® Dynamic Platform and Thermal Framework (Intel® DPTF)’dir.
R6 de şu an benchmarkta 184 FPS oldu maç içinde 140 FPS'in altına düşmüyor oldu şu an hatta droplar da yok :)

V-Max Stressi kapatıp diğerini 36 yapınca oldu ama nasıl oldu anlamadım çok saçma geldi şu an :/
Doğrusu normalde bunu yapmamıza gerek yok bu ayar düzgün gözüküyordu. V-Max Stress'i de her ihtimale karşı kapattım. Neyse :)

Çözüm olarak raporlayabilirsiniz dilerseniz. Kolay gelsin.

Doğrusu normalde bunu yapmamıza gerek yok bu ayar düzgün gözüküyordu. V-Max Stress'i de her ihtimale karşı kapattım. Neyse :)

Çözüm olarak raporlayabilirsiniz dilerseniz. Kolay gelsin.

Bir de şu an oyun kapalı iken edp other yok şu anda :)

Dptf yok. BIOS güncellemesi de yok. 2 gün önce mail atmıştım Monster Notebook'a, güncel dediler.
V-Max Stress'i kapadım, düzeldi gibu v-Max stressi nasıl kapatıyoruz? Bu konuda bilgili değilim ama bende de FPS düşme sorunu var GTX 1050 de.
V-Max Stressi nasıl kapatıyoruz? Bende de gtx 1050 de aynı sorun var.

Yeni konular

Geri
Yukarı