GTX 1050 Red Dead Redemption 2 anlık FPS düşüşü

ergencokur

Hectopat
Sistemim.
MSI GTX 1050 2 GB Gaming OC.
i5 7400 3.5 GHz 4t-4C CPU.
8 GB G.Skill 2133 MHz RAM.
MSI H110M PRO VD Plus.
1TB HDD (oyunun yüklü olduğu yer)
120 GB SSD jd.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar merhaba RDR2'de anlık FPS düşmesi yaşamaktayım. Tüm oyun içi değerleri Afterburner programı ile kaydettim üstteki videodan bakabilirsiniz.

FPS droplar saint denis gibi büyük kasaba ve şehirlere girince yaşanıyor onun haricinde boş arazilerde stabil 30 FPS alabiliyorum ama videodanda göreceğiniz üzere şehir bölgesine girince oyunda ani FPS dropları yaşıyorum. Araştırmama göre Vulkan daha performanslıymış fakat GPU 2 GB VRAM olması sebebiyle kaplama sorunları yaşatıyor bende DX12'ye çektim. Şu anda 900p ve medium texture ayarlarda oynamaktayım ama 720p Low yapsam dahi bu anlık FPS dropları geçmiyor maalesef sorunum sizce sistemimde mi? Çözüm için ne yapmam gerekiyor cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

O ekran kartıyla en düşük ayarlar 720p de açmanızı öneririm. Böyle deneyin yine drop oluyorsa yazabilirsiniz.
Sorununuz çözdüysem rapordan çözüme basarsanız sevinirim.

Sistemim.
MSI H110M PRO VD Plus.
120 GB SSD jd.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşlar merhaba RDR2'de anlık FPS düşmesi yaşamaktayım. Tüm oyun içi değerleri Afterburner programı ile kaydettim üstteki videodan bakabilirsiniz.

FPS droplar saint denis gibi büyük kasaba ve şehirlere girince yaşanıyor onun haricinde boş arazilerde stabil 30 FPS alabiliyorum ama videodanda göreceğiniz üzere şehir bölgesine girince oyunda ani FPS dropları yaşıyorum. Araştırmama göre Vulkan daha performanslıymış fakat GPU 2 GB VRAM olması sebebiyle kaplama sorunları yaşatıyor bende DX12'ye çektim. Şu anda 900p ve medium texture ayarlarda oynamaktayım ama 720p Low yapsam dahi bu anlık FPS dropları geçmiyor maalesef sorunum sizce sistemimde mi? Çözüm için ne yapmam gerekiyor cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

HDD Saint dennise yetişemiyor büyük ihtimal eski bir HDD mi?

Ekran kartı darboğazı var gibi duruyor. Hiç bir zaman ekran kartından tam verim alamamışsın. 2. bir sorun da HDD ya da SSD kaynaklı olabilir.

Sistemim.
MSI H110M PRO VD Plus.
120 GB SSD jd.

RDR2 ağır bir oyun. 16 GB RAM olsaydı bu durum çok daha az yaşanabilirdi. Bu birinci sebep bence. İkinci olarak ekran kartınız maalesef yetersiz. VRAM'ınız düşük ve bu da texture açısından sıkıntı yaratıyor. Ayrıca RAM'ın MHz değeri de düşük. Az da olsa bu durum da etkiler oyunlarda FPS'yi. Dual Channel 16 GB RAM olsaydı bariz bir fark görebilirdik bence.

Geri
Yukarı