GTX 1050 sistem Battlefield V'de kaç FPS verir?

İşletim sistemi
Windows 11

saul g00dman

Kilopat
Daha fazla  
RAM
12 GB DDR3 1333 MHz.
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD 1 TB HDD
Ekran kartı
Nvidia GTX 1050 2 GB
İşlemci
İntel i5-4460
İyi akşamlar, yan bilgisayarıma Battlefield 5 kurmayı düşünüyorum düşük ayarlarda 4:3 çözünürlükte kaç FPS alırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
16:9'da uygun optimum ayarlarla 1080p'de 60FPS+ alabilirsin.

Bu da GTX 1050 için önerilen grafik ayarları:

GPU Memory Restriction: Off
Future Frame Rendering: On
V-Sync: Off

Graphics Quality: Custom
Texture Quality: High
Texture Filtering: High
Lightning Quality: Medium
Effects Quality: Low
Post Process Quality: Low
Mesh Quality: Medium
Terrain Quality: Medium
Undergrowth: Medium
Ambient Occlusion: HBAO
High Fidelity Objects Amount: High

İşlemci kullanımı 4/4 yapıdan dolayı online senaryolarda her daim %100 çalışacaktır fakat ekran kartını da aynı şekilde %95+ oranlarında besleyebileceği için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.

16:9'da uygun optimum ayarlarla 1080p'de 60FPS+ alabilirsin.

Bu da GTX 1050 için önerilen grafik ayarları:

GPU Memory Restriction: Off
Future Frame Rendering: On
V-Sync: Off

Graphics Quality: Custom
Texture Quality: High
Texture Filtering: High
Lightning Quality: Medium
Effects Quality: Low
Post Process Quality: Low
Mesh Quality: Medium
Terrain Quality: Medium
Undergrowth: Medium
Ambient Occlusion: HBAO
High Fidelity Objects Amount: High

İşlemci kullanımı 4/4 yapıdan dolayı online senaryolarda her daim %100 çalışacaktır fakat ekran kartını da aynı şekilde %95+ oranlarında besleyebileceği için herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.
Hocam emin misiniz , internette hep düşük ayarlarda 40 FPS falan diyor test videoları da dahil.

Hocam emin misiniz , internette hep düşük ayarlarda 40 FPS falan diyor test videoları da dahil.
Hepsini düşüğe alırsan 4/4 işlemcide performans dağılabiliyor, bu ayarlarla R5-1400 ile 60 FPS üstü rahatlıkla görülebiliyordu. Hadi 4460'da da 55-60 civarı gezsin en kötü ama 40 FPS'in üstünü birçok haritada 12GB RAM desteğiyle rahat vermesi lazım, bir deneyip görün derim. Ben de testlerde bir zamanlar i5-7500 + GTX 1060 6GB ile 50-60 FPS zar zor elde edildiğini görüyordum fakat kendim test ettiğimde 85-100 FPS arası geziyordu. Kısacası denemeden bilemezsin, ama bu oyundan maksimum performansı alabilmek için Windows'un da mümkünse temiz ve optimize edilmiş olması çok önemli. En basitinden boşta işlemci kullanımı %1'i vs geçmemeli, işlemciyi aşırı kullanıyor bu oyun.

Hepsini düşüğe alırsan 4/4 işlemcide performans dağılabiliyor, bu ayarlarla R5-1400 ile 60 FPS üstü rahatlıkla görülebiliyordu. Hadi 4460'da da 55-60 civarı gezsin en kötü ama 40 FPS'in üstünü birçok haritada 12GB RAM desteğiyle rahat vermesi lazım, bir deneyip görün derim. Ben de testlerde bir zamanlar i5-7500 + GTX 1060 6GB ile 50-60 FPS zar zor elde edildiğini görüyordum fakat kendim test ettiğimde 85-100 FPS arası geziyordu. Kısacası denemeden bilemezsin, ama bu oyundan maksimum performansı alabilmek için Windows'un da mümkünse temiz ve optimize edilmiş olması çok önemli. En basitinden boşta işlemci kullanımı %1'i vs geçmemeli, işlemciyi aşırı kullanıyor bu oyun.
Hocam gerçekten 60 FPS alıyorum attığınız ayarlarla teşekkürler,fakat arada FPS droplar yiyorum buna önerebileceğiniz çözüm var mı.?
Hocam herhangi fikriniz yok mu?

Son düzenleme:
Hocam takılma sanırım , yani bildiğiniz kısa süreli donma.
Arka planda herhangi uygulama veya eklenti vs açık bırakmamaya çalış. 12 GB RAM normalde bu oyun için sınırda bir değer ancak sıcaklık ölçümlerinde de herhangi bir problem yoksa yine de bir disk testi yapmanı önereceğim. HDD Sentinel veya HD Tune ile BFV'in kurulu olduğu diskin sağlık/okuma-yazma durumuna bakabilirsin. Daha sonra elde başka alternatif bir çözüm kalmazsa en son suçu işlemciye atabiliriz belki.

Arka planda herhangi uygulama veya eklenti vs açık bırakmamaya çalış. 12 GB RAM normalde bu oyun için sınırda bir değer ancak sıcaklık ölçümlerinde de herhangi bir problem yoksa yine de bir disk testi yapmanı önereceğim. HDD Sentinel veya HD Tune ile BFV'in kurulu olduğu diskin sağlık/okuma-yazma durumuna bakabilirsin. Daha sonra elde başka alternatif bir çözüm kalmazsa en son suçu işlemciye atabiliriz belki.
Hocam MSI Afterburner'dan baktığım kadarıyla ekran kartı bazen 80 bazen 70 bazen 90 oluyor aniden 20 10 a falan düşüyor. CPU hep 100.

Yeni konular

Geri
Yukarı