GTX 1050 sistem işlemci önerisi

Bütçe
3000 tl

fucara

Kilopat
Daha fazla  
Intel(r) Core(tm) i3-7100 CPU @ 3.90GHz 3.91 GHz

MSI H110M PRO-VD Intel H110 soket 1151 DDR4 2133 anakart

16 GB RAM

ASUS NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB ekran kartım var​

120 GB SSD'im var.
Bilgisayarımın işlemcim yüzünden yavaş çalıştığını düşünüyorum. Zira en basitinden League of Legend oynarken ya da Twitch platformunda 1080p yayın izlerken görev yöneticisinde CPU kullanımının %100 olduğunu görüyorum. Sizlerden öneri almak isterim. Sizce anakartımı değiştirmeden işlemci yükseltmek istesem önerileriniz neler olurdu?
Ya da onun yerine anakartımı da değiştirerek işlemciyi güncellemeyelim yardımlarınızı bekliyorum. Çok fazla masraf yapmak istemiyorum.

O işlemci besliyordur o ekran kartını masraf etme paran cebinde kalsın. Başka sorundan kaynaklıdır.
ekran kartını besliyordur belki ama kasma sorunu var gibi geliyor ilk bilgisayarı topladığım sıradaki gibi seri çalışmıyor bilgisayarım 10 gün kadar önce format attım güncellemelerini yaptım. çok bir beklentim yok zaten bilgisayardan internetten video izliyorum arada sırada da rekabetçi online oyunları oynuyorum. ama yetersiz geldiğini düşünüyorum performansın.
Anakart satmayacaksan bütçene göre i5 7500 veya i7 7700 alabilirsin ya da anakart ve işlemciyi satıp 10400F+H410 veya B460 alabilirsin.
anakartı da değiştirip dediğiniz gibi 10400f almak isterim şimdi baktım vatanda
bu şekilde alsam sizce bir sorun çıkar mı b460 almak yerine h410 m m2. slotlu buldum sanki bi bakabilirmisiniz

ayrıca i510400f şu anda vatanda 1284 tl gözüküyor uygun geldi bana kıyaslama yapan sitede baktığımda en ucuz 1499 tl olarak gözüküyor sanırım vatanı listelemiyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı