GTX 1050 sistem kapandıktan sonra açılmıyor

FutureLight

Decapat
RAM
Ddr3 1333 MHz dual channel
Ekran kartı
GTX 1050
Anakart
Lenovo IH81M
İşlemci
İ5 4460
Bugün eski anakartımdan yeni bir anakarta geçiş yaptım sistemi monte ettim kabloları vs. her şey sorunsuzdu bayağı masaüstüne falan girebiliyordu ve PC'yi normal bir şekilde kapattım, kapattıktan sonra açılmamaya başladı. Kasanın ön panel bağlantılarını vs. kontrol ettim tak çıkar yaptım yine de açılmıyor. Güç kaynağım Cooler Master'in +80 sertifikalı kaliteli bir modeli, aklıma acaba güç kaynağında bir sorun mu var bilmiyorum ama umarım yoktur. Bir bilgisayarcıya baktırmak çok zahmetli olur bir öneriniz var mı?

Denemedim ama ekran kartında bir sorun zannetmiyorum başlığa mod öyle yazmış
Bence denemekte fayda var çünkü bir kere görüntü almışsınız sonra kapattıktan sonra bir daha açamamışsınız. Bu şekilde arızalı parçanın tespiti biraz zor. En son aldığınız parçadan başlayarak şüphe duyduğunuz hepsini görüntü alana kadar tak çıkar yaparak test etmek zorundasınız.

Bence denemekte fayda var çünkü bir kere görüntü almışsınız sonra kapattıktan sonra bir daha açamamışsınız. Bu şekilde arızalı parçanın tespiti biraz zor. En son aldığınız parçadan başlayarak şüphe duyduğunuz hepsini görüntü alana kadar tak çıkar yaparak test etmek zorundasınız.
Hocam hdmi kablom anakartımdaki girişe oturmuyor. Sanırım sadece DP portu var.

Ramlerinde bir sorun olabilir mi? Sistemi çalıştırdığında klavyenden(klavyedeki numlock/capslok) ışıkları yanıyor mu?

Bir de hdmi kablosu yerine displayport ile görüntü almayı denedin mi?

Ramlerinde bir sorun olabilir mi? Sistemi çalıştırdığında klavyenden(klavyedeki numlock/capslok) ışıkları yanıyor mu?

Bir de hdmi kablosu yerine displayport ile görüntü almayı denedin mi?
Şuanda sistem çalışmıyor fakat ethernet kablosunu taktığım zaman portta ışık yanıyor. Ramlerde tak çıkar yapmayı deneyeceğim ama zannetmiyorum. Ayrıca display port kablom yok ve monitörümde DP girişide yok.

Hocam takmayı denedim hemen yuvadan çıkıyor oturmuyor, hatta kenarlarda azcık boşluk kalıyor
Port sorunludur o zaman.

Belki power güç butonu sorunludur. Anakart üzerindeki Power Switch pinlerini kısa devre yapmayı denediniz mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı