GTX 1050 Sistem Toplama

Ekran kartını da satıp 3600 TL gibi bir bütçeye RX 580 sistem toplayın derim. 1080P'de GTX 1050 birkaç ay sonra belki de low ayarlar olacak sadece.
Çok oyun oynayan biri değilim zaten. Genelde League of Legends oynarım. Onun dışında pek oyun oynamıyorum. Ekran kartı işini daha sonraya bırakabilirim. @FurkanAltun

Çok oyun oynayan biri değilim zaten. Genelde League of Legends oynarım. Onun dışında pek oyun oynamıyorum. Ekran kartı işini daha sonraya bırakabilirim. @FurkanAltun
LoL için o yükseltme gerekli değil zaten. Bence idare edin birkaç ay daha arkadaşların dediği gibi Ryzen 3. nesilden Ryzen 5 3600 falan alırsınız.

LoL için o yükseltme gerekli değil zaten. Bence idare edin birkaç ay daha arkadaşların dediği gibi Ryzen 3. nesilden Ryzen 5 3600 falan alırsınız.
Müzik yaparken kullandığım programlar için istiyorum zaten yükseltmeyi.
Ryzen 5 2600 alırsanız zaten yeni çıkacak işlemcilere geçmenize çok da gerek kalmaz. O zaman ekran kartını yükseltirsiniz. FX serisi ile uğraşmayın bu saatten sonra. Yeni çıkacak bilgisayar donanımları hakkındaki görüşüm de şu şekilde; yeni çıkacak ürün eğer iki hafta veya bir ay içinde raflarda olmayacaksa, o ürünün çıkmasını beklemem. Düşündüğünüz sistem zaten gayet güçlü ve güncel.
Hocam önerileriniz nedir? yazabilir misiniz? @Sercan1096
1- İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X / Anakart: Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming - Asus Prime X470-Pro
2- İşlemci: AMD Ryzen 7 2700 / Anakart: Gigabyte B450 Aorus Pro - Asus TUF B450M-Pro Gaming - Asus Prime B450-Plus
RAM olarak ikisinde de: Kingston 8GB (2X4) HyperX Fury Siyah 2666mhz CL15 DDR4 Ram

2600X için böyle bir anakart bakmamın sebebi şu: okuduğum kadarıyla X ibaresi olan işlemciler için X ibaresi olan anakartlar öneriliyormuş. Ondan dolayı öyle bir seçim yaptım. Sizin önereceğiniz anakartlar var mı? Ya da seçtiklerimden hangisi iyidir?
İşlemci olarak 2700X'e param yetmiyor, 2600 de düşük performanslı geldi. O yüzden 2600X ve 2700'ü seçtim. RAM konusunda farklı bir öneriniz varsa onu da yazabilirsiniz.

Son düzenleme:
2600X için böyle bir anakart bakmamın sebebi şu: okuduğum kadarıyla X ibaresi olan işlemciler için X ibaresi olan anakartlar öneriliyormuş. Ondan dolayı öyle bir seçim yaptım. Sizin önereceğiniz anakartlar var mı? Ya da seçtiklerimden hangisi iyidir?
Palavra:)

Ryzen 5 2600X işlemciyle birlikte Gigabyte B450 Aorus Pro anakartını alabilirsin. Ayrıca attığın RAM'de iyi. Kalan parayla da bir SSD patlatırsan çok güzel olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı