GTX 1050 sistemde Far Cry 5 düşük FPS

Vexina

Hectopat
Daha fazla  
GTX 1050 ekran kartı bir sistemim var. Oyunun crack versiyonunu 1,2 yıl önce akıcı bir şekilde oynuyordum. Bugün satın aldım ve oyunu hevesle açtım fakat hüsrana uğradım. 720p Low'da oynamama rağmen 30-35 FPS, her silah sıkışımda ve hareket edişimde acayip takılma oluyor. Lütfen yardım edin en sevdiğim oyunu oynayamıyorum.
Bu arada diğer özellikler şöyle:
i5 7400.
8 GB RAM.
1TB HDD.
Windows 11.

BIOS güncellemesi yapın. Eğer o güncel ise çipset güncellemesi de deneyebilirsiniz. Donanım işine gelirsek FC5 yüksek ve yeni bir oyun ancak sisteminiz o kadar da iyi değil. FPS drop dediğimiz olayın da baş sorumlusu donanımlardan biri de HDD dir.

BIOS güncellemesi yap bu sistem özellikleriyle drop yemen normal değil. Bu arada drop yemenin sebebi Windows 11 kullandığın için olabilir. Kullanan kişiler bazı oyunlarda drop sorunu yaşıyor henüz stabil bir işletim sistemi değil haberin olsun. Zaten 7.nesil bir işlemciyle ve HDD ile Windows 11’e geçmen ayrı bir olay.

BIOS güncellemesi yapın. Eğer o güncel ise çipset güncellemesi de deneyebilirsiniz. Donanım işine gelirsek FC5 yüksek ve yeni bir oyun ancak sisteminiz o kadar da iyi değil. FPS düşmesi dediğimiz olayın da baş sorumlusu donanımlardan biri de HDD'dir.

Bilgisayarı aldığımdan beri hiç BIOS güncellemesi yapmadım nasıl yapacağım? Birde Windows 10a geri döneceğim.

BIOS güncellemesi yapın. Eğer o güncel ise çipset güncellemesi de deneyebilirsiniz. Donanım işine gelirsek FC5 yüksek ve yeni bir oyun ancak sisteminiz o kadar da iyi değil. FPS drop dediğimiz olayın da baş sorumlusu donanımlardan biri de HDD dir.
Hocam ama 720p'de 30-35 de normal değil en az 50 fps alması lazım.

BIOS güncellemesi yapın. Eğer o güncel ise çipset güncellemesi de deneyebilirsiniz. Donanım işine gelirsek FC5 yüksek ve yeni bir oyun ancak sisteminiz o kadar da iyi değil. FPS düşmesi dediğimiz olayın da baş sorumlusu donanımlardan biri de HDD'dir.

Önceden böyle değildi high ayarlarda akıcı bir şekilde oynadığımı hatırlıyorum bir de crack indirmiştim orjinalde değildi.

Bilgisayarı aldığımdan beri hiç BIOS güncellemesi yapmadım nasıl yapacağım? Birde Windows 10a geri döneceğim.
Windows 10 a geri dönmeniz iyi olur 11 sıkıntılı biraz. Bir süre geçilmez 11e. BIOS güncellemesi çok basit 1 dakikalık iş elektrik kesilmesin PC kapanmasın yeter YouTube da tonlarca video var aşırı basit.
Hocam ama 720p'de 30-35 de normal değil en az 50 fps alması lazım.
Bahsettiğim gibi hem sistemi güçlü değil hem de yazılımsal bir sorun var. O yüzden bir kaç öneride bulundum.

Geri
Yukarı