GTX 1070 sistemde Far Cry 5 Düşük GPU kullanımı

SchFeazz

Hectopat
Dostlar Far Cry 5 oyununda düşük GPU kullanım değeri alıyorum. Değerler şu şekilde GPU:%50-60 CPU%40-55
İşlemci: i7 3770
Ekran kartı: GTX 1070
RAM:16GB
Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci 80-90 derece arası olduğu için frekans kesip güç kesiyor olabilir mi?
Zannetmiyorum, frekans kıssa en fazla ne kadar kısacak o sıcaklıklarda? Belki 0.1, taş çatlasın 0.2 GHz. İşlemci yetmiyor hocam, 4.5 GHz'lik 3770K'da bile darboğaz var 1070'le, tekli çekirdek performansı kurtarmıyor maalesef.

Oraya güvenilmez zaten, en kararlı sonucu internet üzerinde yapılan gerçek zamanlı testlerden anlarsınız. Şu an için ölçeklemeyi artırıp idare edebilirsiniz.
Aslında ben bu kartı almadan önce testlerine baktığımda %90 ve üzeri olduğu için tercih etmiştim. (Video testleri)

Dostlar Far Cry 5 oyununda düşük GPU kullanım değeri alıyorum. Değerler şu şekilde GPU:%50-60 CPU%40-55
İşlemci: i7 3770
Ekran kartı: GTX 1070
RAM:16GB
Çözümü var mıdır?

Çift kanal.

Diğer oyunlarda pek bir problem yaşamıyorum.
Hocam sorun işlemci veya ekran kartında değil sorun donanımsal değil oyunla ilgili bende de oldu aynı hata fakat ne yaptığımı hatırlamıyorum sanki denetim masasından ayarlanmıştım ama tam emin değilim.

Hocam sorun işlemci veya ekran kartında değil sorun donanımsal değil oyunla ilgili bende de oldu aynı hata fakat ne yaptığımı hatırlamıyorum sanki denetim masasından ayarlanmıştım ama tam emin değilim.
Sorun işlemci. Bendeki i5-7500 + manuel OC'lu 1060 bile internet üzerindeki 3770K + 1070 testlerinden daha yüksek ve stabil bir performans sunuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı