GTX 1050 sistemde LoL FPS düşmesi

tommyshelby16

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, GTX 1050, G4560 ve 8 GB RAM var 4 sene önce topladığım bilgisayarım son 1 ay kala kasmaya başladı. FPS düşüşleri yaşıyorum (LoL oynuyorum) bunun sebebi ne olabilir? Her şeyim güncel. Kasamı temizlettim termal macun yenilendi. 4 sene içinde LoL bu kadar yükselmiş olamaz sanırım.
En azından oyun bu sistemi zorlayacak kadar yükselmemiştir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, GTX 1050, G4560 ve 8 GB RAM var 4 sene önce topladığım bilgisayarım son 1 ay kala kasmaya başladı. FPS düşüşleri yaşıyorum (LoL oynuyorum) bunun sebebi ne olabilir? Her şeyim güncel. Kasamı temizlettim termal macun yenilendi. 4 sene içinde LoL bu kadar yükselmiş olamaz sanırım.

Bende de 1050 Ti ve 16 GB RAM mevcut aram oynarken 190 100 arasï vadide 150 60 arası alıyorum FPS de çok dalgalanma oluyor ve dropta giriyor bazen. İşlemci modelin nedir? Bir de her şeyi sisteme yormamak lazım LoL şimdi 12 sezona hazırlanıyor şu anda istemcide ve oyun içinde performans sorunu ve hatalar mevcut zamanla düzelir.

HDD mi kullanıyorsunuz.

HDD mi kullanıyorsunuz.
evet hocam
Bende de 1050 Ti ve 16 GB RAM mevcut aram oynarken 190 100 arasï vadide 150 60 arası alıyorum FPS de çok dalgalanma oluyor ve dropta giriyor bazen. İşlemci modelin nedir? Bir de her şeyi sisteme yormamak lazım LoL şimdi 12 sezona hazırlanıyor şu anda istemcide ve oyun içinde performans sorunu ve hatalar mevcut zamanla düzelir.
intel pentium g4560 umarım düzelir çok can sıkıcı olmaya başladı

Değiştireceğim o zaman. Önericeğin bir şey var mı hocam.

Hemen değiştirmeyin size tasiyem Hard Disk Sentinel'i indirin oradan diskinizin sağlık durmuna bakın eğer sağlığı kötü ise disk ölmeye başlamış demektir önerim bence artık HDD kullanmayın çünkü çabuk ölüyorlar bu arada HDD niz kaç GB.

Hemen değiştirmeyin size tasiyem Hard Disk Sentinel'i indirin oradan diskinizin sağlık durmuna bakın eğer sağlığı kötü ise disk ölmeye başlamış demektir önerim bence artık HDD kullanmayın çünkü çabuk ölüyorlar bu arada HDD niz kaç GB.
tamamdır bakıyorum şimdi 1tb idi suan 931 gb gösteriyor
ssd mi alayım ne almam gerekiyor valla en son 4 sene önce bu konulara bakmıştım bilgisayarı topladığım için. o bilgilerin çoğunu unuttum
tamamdır bakıyorum şimdi 1tb idi suan 931 gb gssd mi alayım ne almam gerekiyor valla en son 4 sene önce bu konulara bakmıştım bilgisayarı topladığım

Sürücü, kendi testi sırasında 1 kötü sektör buldu. böyle bir yazı var. performans %100 sağlık % 98 ve sıcaklık 37 derece. yerel c 389 gb boş d ise 537 gb boş alan. başka bir şeye bakmam gerekiyor mu? hocam eğer sorunumu çözersen çok mutlu olurum gerçekten. sırf sistem bile değiştirmeyi düşündüm ama maddi durumum şuan el vermiyor. acaba işlemci değiştirmem gerekiyor mu? ama disk kullanımı %99 falan dediğini gördüm

Son düzenleme:
Tamamdır bakıyorum şimdi 1TB idi şu an 931 GB gösteriyor.

SSD mi alayım ne almam gerekiyor vallahi en son 4 sene önce bu konulara bakmıştım bilgisayarı topladığım için. O bilgilerin çoğunu unuttum.

Sürücü, kendi testi sırasında 1 kötü sektör buldu. Böyle bir yazı var. Performans %100 sağlık % 98 ve sıcaklık 37 derece. Yerel C 389 GB boş D ise 537 GB boş alan. Başka bir şeye bakmam gerekiyor mu? Hocam eğer sorunumu çözersen çok mutlu olurum gerçekten. Sırf sistem bile değiştirmeyi düşündüm ama maddi durumum şu an el vermiyor. Acaba işlemci değiştirmem gerekiyor mu? Ama disk kullanımı %99 falan dediğini gördüm.

Disk kullanımı yüzde 99 se artık bence işlevini yitiriyor demektir HDD'ler çok formatladıktan sonra çabuk ölmeye başlarlar bir de sadece LoL demi oluyor ya da Windows gereğinden fazla mı yavaş tavsiyem eğer bütçen varsa Samsung 500 GB 870 EVO SSD öneririm inan çok fazla fark olur Windows hızlanır oyunlar hızlı açılır ve bayağı uzun ömürlüdür.

Disk kullanımı yüzde 99 se artık bence işlevini yitiriyor demektir HDD'ler çok formatladıktan sonra çabuk ölmeye başlarlar bir de sadece LoL demi oluyor ya da Windows gereğinden fazla mı yavaş tavsiyem eğer bütçen varsa Samsung 500 GB 870 EVO SSD öneririm inan çok fazla fark olur Windows hızlanır oyunlar hızlı açılır ve bayağı uzun ömürlüdür.
ama dostum ssdlerin fpsye etkisi yok diye biliyorum ama yinede alırım. 860 evo 250 gb buldum letgoda 300tlye buda işimi görür mü ben sadece lol oynuyorum başka hiç bir oyun bilmem

Geri
Yukarı