GTX 1050 sisteme upgrade

uksenk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
NVIDIA GTX 1050.
Intel Core 2 Duo CPU E8400 3.00GHz
4 GB RAM.
Bu sisteme 4 GB RAM'ı sokup 8 GB RAM taksam.
Valorant oynatır mı oynatirsa kac FPS verir ortalama?
Ileride islemci upgrade yapacagim.

Hocam ileride yapicam upgrade ler ama suanlik sadece ram takabilirim

Oynatir ama cok kasar diye dusunuyorum
O zaman geçici olarak RAM takviyesi yapmanız en iyisi olacaktır, gelecekte ise daha güncel bir platforma geçersiniz. Ayrıca SSD kullanmıyorsanız SSD alabilirsiniz, oyunların açılma hızında büyük bir artış olur.

Tek slot 8 GB yerine 2 tane 4 GB bellek takmanı tavsiye ederim. Dual Channel daha fazla performans verir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşlemcin ve ekran kartın arasında ciddi bir darboğaz olması lazım, RAM arttırmak biraz daha rahatlatabilir oyunlar için tabii ki ama oyunlarda grafik ayarlarını yükselterek ekran kartına binen yükü arttırman gerekiyor. En kısa zamanda da işlemcini en az i3-9100F gibi bir işlemciyle değiştirmen lazım.

*i3-9100f deme sebebim, 1050 ile aşağı yukarı darboğaz yapmayan en düşük işlemci olması.

İşlemcin ve ekran kartın arasında ciddi bir darboğaz olması lazım, RAM arttırmak biraz daha rahatlatabilir oyunlar için tabii ki ama oyunlarda grafik ayarlarını yükselterek ekran kartına binen yükü arttırman gerekiyor. En kısa zamanda da işlemcini en az i3-9100F gibi bir işlemciyle değiştirmen lazım.

*i3-9100F deme sebebim, 1050 ile aşağı yukarı darboğaz yapmayan en düşük işlemci olması.

Pentium G6400 bile besliyor 1050'yi.

Pentium G6400 bile besliyor 1050'yi.

Evet gayet haklıymışsınız, incelediğim forumlarda genellikle i3-9100f önerildiği için ben de o şekilde düşündüm Pentium Gold serisi aklıma gelmemişti, teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı