GTX 1050 Ti 100 dereceye çıktıktan sonra oyunlar kapanıyor

KIZIL BARON

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Denizci
Ekran kartımda her şey normal giderken bir anda sıcaklık ve kullanım 100 dereceye çıkıyor ve oyun kapanıyor, ben PSU'dan süpheleniyorum çünkü PSU traktör gibi ötüyor, bu olurken kasadan PSU'yu söktüm ve PSU sipariş edeceğim oyunda uyarı verdi grafik kartınız bilmem ne bilmem ne diye. Neden kaynaklanıyor bu?

PSU'dan çıkan ses kirlilik sebebiyle olabilir. Düzgün bir şekilde kasayı temizledikten sonra termal macun yenileyin. Macun yenilemek zor bir şey değil, 2-3 video izleyip kaparsınız direkt. Bunlar yerine tanıdık bir bilgisayarcı varsa bu iki işlemi ona yaptırmanız çok daha iyi olur.

PSU'yu aldım elime söktüm güzelce tornavidayla her yerini fön makinesinin soğuk tarafıyla güzelce temizledim her yerini topladım taktım kasaya kasa açılıyor sıfır ses oyunlarda deneme yapacağım bakalım ne olacak kasayı da temizledim ekran kartını sökmeden PSU'yu Allah'tan bozmadık. :D

O zaman termal macunu yenilemeniz gerekmektedir. Eğer ekran kartını temizleyebilecekseniz içini açın fan kısımlarını temizleyin termal macunu yenileyin. İnternette bununla alakalı videolar bulabilirsiniz. Termal macunu alın hocam ısınma sorununun nedeni budur.

Bakalım hocam PSU temizliği yaptım sorun devam edecek mi bir de kasayı üstten tozları attım ne olacak.

@ZesuN

Ekran kartımda her şey normal giderken bir anda sıcaklık ve kullanım 100 dereceye çıkıyor ve oyun kapanıyor, ben PSU'dan süpheleniyorum çünkü PSU traktör gibi ötüyor, bu olurken kasadan PSU'yu söktüm ve PSU sipariş edeceğim oyunda uyarı verdi grafik kartınız bilmem ne bilmem ne diye. Neden kaynaklanıyor bu?

Şu an her şey sıtabil çalişiyor bakalım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:

Geri
Yukarı