GTX 1050 Tİ 4GB ve i7-3770 darboğaz

Comolokko33

Hectopat
  • İ7-3770 3.9 GHz
  • GB 1600 MHz
  • 400 Watt markayı bilmiyorum.
  • GTX 1050 Tİ 4GB
  • H61M-P31/W8 (MS-7788)

Oyunlarda aniden FPS düşüyor 1 saniye donuyor. Darboğaz sanırım. Ne yapabilirim? İşlemci mi almam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle işletim sisteminiz nedir? Arka planda isteğiniz dışı çalışan uygulama olup olmadığını kontrol edin. Virüs taraması yapın.

• İ7-3770 3.9 GHz
  • GB 1600 MHz
  • 400 Watt markayı bilmiyorum.
  • GTX 1050 Tİ 4GB
  • H61M-P31/W8 (MS-7788)

Oyunlarda aniden FPS düşüyor 1 saniye donuyor. Darboğaz sanırım. Ne yapabilirim? İşlemci mi almam lazım?
İşlemci darboğazı söz konusu değil. Fakat güç kaynağınız kaliteli değilse yani 12V kanalından 250W gibi bir güç verebiliyorsa bu yükte sıkıntı çıkaracaktır. Kaliteli bir 400 veya 500W ile denemenizi öneririm.Ayrıca oyun içi sıcaklıkları ne durumda ? MSİ AfterBurner ile test sonuçlarını paylaşırsanız daha kolay yardım edebiliriz.

GTX 1080 bile takarsınız. Darboğaz olmaz.

Kaç GB RAM'a sahip olduğunuzu belirtmemişsiniz. Anlık donmalar RAM'den dolayı meydana gelir. Kaç GB RAM'a sahip olduğunuzu belirtin, darboğaz mümkün değil.

HDTune ile harddiskinizi taratıp bizimle paylaşın. Donanımların sıcaklık değerlerini, kaç GB RAM kullandığınızı da belirtin. Biz de sorunu tespit edip yardımcı olalım.

Merhaba, benim bilgisayarımda darboğaz sorunu var sanırım, araştırdım ama bir sonuç bulamadım, yardım ederseniz sevinirim.
  • i7-3770 3.9 GHz
  • 8GB 1600 MHz
  • 400 Watt kaliteli bir marka olduğunu düşünüyorum
  • GTX 1050 Ti 4GB
  • H61M-P31/W8 (MS-7788)
  • İşletim Sistemi:Win 10Pro
Oyunlarda aniden FPS düşüyor 1 saniye donuyor. Darboğaz sanırım. Ne yapabilirim? İşlemci mi almam lazım? Arkadaki uygulamaları kontrol ettim sorun yok, virüs de yok. HDD tarama foto attım, Eror Scan'da bir şey çıkmadı. Afterburner sonuçları bunlar oyun donduğunda ekran kartı kullanımı %0 oluyor onu fark ettim ama program sorunumu bilmiyorum yardımlar için şimdiden sağ ol.
Monitör Adı: Asus VS228 22 ekran ama HDMI girişi yok, 1050Ti kullandığım için HDMI to VGA dönüştürücü kullanıyorum.

Hdd Tarama.PNG
msi afterburner deger.PNG

Darboğaz yok görüldüğü üzere fakat işlemciniz biraz sıcak çalışıyor ve harddisk kullanımı inişli çıkışlı. Tam bir şey söylemeyeceğim ama eminim harddiskten daha iyi anlayan arkadaşların daha iyi bir fikri vardır

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı