GTX 1050 Ti 800 TL

Gezerken denk geldiğim GTX 1050 Ti'ı fiyatından ötürü sizinle paylaşmak istedim. Türkiye'de 1000 TL ve üzeri rakamlara satılan bu kartı Aliexpress sitesinden 800 TL gibi bir fiyata satın alabilirsiniz.

Tahmini Teslimat Zamanı

Küçük boyutta olan da var. Onun fiyatı ise 760 TL.

Tahmini Teslimat Zamanı

Öncelikle konuştuğumuz marka tam olarak Colorful iGame. Yeni türemiş bir marka değil. Eski bir markadır. Ülkemizde servisinin bulunmaması ve reklam, sponsorları olmadığı için bilinmeyen bir marka. Aldığınız şey teknolojik bir ürün. Her zaman dediğimiz gibi teknoloji şans işidir. Aldığınız ürün iyi de çıkabilir, kötü de. Marka fark etmeksizin bu durum olur. Yoksa MSI'da sorun yaşayanlar yok mu? Tabii ki var. Bir önemli hususta, satış sonrası alacağınız destek. Sorun yaşasanız bile bu destek sağlam ise kafaya takmanıza gerek bir durum olmayacaktır.

Kısacası ''alınamaz!'' bir marka değil. Sorun yaşarsanız biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Şahsi fikrimi soracak olursanız, tercih etmem. Ama tamamen tercih edilmemesi bir marka da demem.

Güzel fiyatlar ama pek fark yok açıkçası. Ayrıca Aliexpress'e güvenim az, mesela sitede URL kısmında GTX 960 yazıyor, açıklamalarda ürün GTX 1050 ti, yani çok karışık geliyor site. Güvenemiyorum. Bir de hemen bir araştırmayla Amazon'da da o fiyatlarda geziyor açıkçası. Hocam sizinki de 800'e falan gelmiyor, toplam 217 dolar, 930 falan yapıyor. Fark çok az açıkçası.

Edit; kargo eklenince vergisi falan 250 doları buluyor yine.
Bir de o farklara 1-2 ay beklemek koyar insana yahu.
https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Support-Graphics-04G-P4-6253-KR/dp/B01MF7EQJZ

760 TL ürün. Ayrıca 180 dolar fiyatı var. Kargo ile beraber toplam fiyatı 766 TL. Ürün birkaç haftada geliyor, 1-2 aya değil.

Güzel fiyatlar ama pek fark yok açıkçası. Ayrıca Aliexpress'e güvenim az, mesela sitede URL kısmında GTX 960 yazıyor, açıklamalarda ürün GTX 1050 ti, yani çok karışık geliyor site. Güvenemiyorum. Bir de hemen bir araştırmayla Amazon'da da o fiyatlarda geziyor açıkçası. Hocam sizinki de 800'e falan gelmiyor, toplam 217 dolar, 930 falan yapıyor. Fark çok az açıkçası.

Edit; kargo eklenince vergisi falan 250 doları buluyor yine.
Bir de o farklara 1-2 ay beklemek koyar insana yahu.
https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Support-Graphics-04G-P4-6253-KR/dp/B01MF7EQJZ
Aliexpress yapacağın alışverişe göre güvenlidir. Ordan yaklaşık 30-35 ürün getirttim.
Öncelikle konuştuğumuz marka tam olarak Colorful iGame. Yeni türemiş bir marka değil. Eski bir markadır. Ülkemizde servisinin bulunmaması ve reklam, sponsorları olmadığı için bilinmeyen bir marka. Aldığınız şey teknolojik bir ürün. Her zaman dediğimiz gibi teknoloji şans işidir. Aldığınız ürün iyi de çıkabilir, kötü de. Marka fark etmeksizin bu durum olur. Yoksa MSI'da sorun yaşayanlar yok mu? Tabii ki var. Bir önemli hususta, satış sonrası alacağınız destek. Sorun yaşasanız bile bu destek sağlam ise kafaya takmanıza gerek bir durum olmayacaktır.

Kısacası ''alınamaz!'' bir marka değil. Sorun yaşarsanız biraz sıkıntı çekebilirsiniz. Şahsi fikrimi soracak olursanız, tercih etmem. Ama tamamen tercih edilmemesi bir marka da demem.
Olabilir ancak benim şahsi kanaatim eğer 1000 TL para veriyorsam 100 TL'yi de veririm. En azından içim rahat olur. Ben almam o markayı sizin tercihinize kalmış.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı