GTX 1050 Ti 83 derecede çalışıyor

BeratKRCM

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTX 1050 Ti ekran kartım oyunlarda 83 derecede çalışıyor. Bu dereceler nasıl? Ayrıca bu şekilde kullanırsam karta bir zararı olur mu?

Bildiğim kadarıyla 90 ı geçmediği sürece ciddi bir sıkıntı oluşturmaz ama o değerlerde fps drop yaşatabilir. Fanları temizlemeni öneririm çok tozlandıysa ondan olabilir.

1050Tİ'a karşıt çok yüklenen programlar kullanıyorsan bu normaldir. Ancak sıcaklık 80 derece üstüne çıkarsa böyle bir yük altında bu normal değildir. Kartı çok kullanmış olabilirsin yada aniden gelişen bir durumsa teknik sorun söz konusu olabilir. Karta çok yüklenmemeni öneririm.

70 dereceden sonrası problem yaratabilir. Ekran kartının termal macunu tükenmiştir. Ekran kartını fun ile ayır. Ekran kartının soketini göreceksin. İşlemciye benzer. Ona yeni bir termal macun sür. Fun tozlarını temizle. FPS artar için rahat eder dostum. Umarım güzel sonuç alırsın.

70 dereceden sonrası problem yaratabilir. Ekran kartının termal macunu tükenmiştir. Ekran kartını fun ile ayır. Ekran kartının soketini göreceksin. İşlemciye benzer. Ona yeni bir termal macun sür. Fun tozlarını temizle. FPS artar için rahat eder dostum. Umarım güzel sonuç alırsın.
Hocam 70 derece dediğin nedir ki valorantta bile 75 derece çalışan ekran kartları var.

Geri
Yukarı