GTX 1050 Ti 85 derece sıcaklık

y1lmax

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım Monster Abra a5 v9.2.2 ve 1050ti ekran kartı var içinde. Her neyse oyunlarda FPS sorunu yaşamıyorum ama Witcher 3 GTA5 Ryse:Son of Rome gibi sistemi yoran oyunlarda sıcaklık 85 civarı oluyor. Monster'a mesaj yazdığımda 90-95 derecenin üstüne çıkmadığında sorun yok diye karşılık verdiler. Bu söylediğim sıcaklıklar soğutucu olmadan düz bir zeminde alınan sıcaklıklardır normal sistem boştayken 35-45 derece civarı oluyor.

85-90 arası dereceler 1050ti için yük altında normal midir? Ekran kartının ömrü kısalır mı veya ekran kartına bir zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop olduğunu, altında soğutmasının olmadığını düşünürsek. FPS drop yaşamadığını da hesaba katarsak normal diyebiliriz sanıyorum ki.
95'i geçmediği sürece uzun vadede hasara yol açacak bir durum söz konusu değil. Yaz ayındayız zaten. BVütün bilgisayarlar normalden biraz sıcak çalışıyor şu mevsimde.

Bende abra A5 v11.1 modeli var witcher oynarken 85-90 civarı dolaşıyor herhangi bir sorun olmayacağını belirtti servis ben de sorduğumda. 100 dereceye kadar normal dendi

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı