GTX 1050 Ti Bannerlord FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Burakyeniayy

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar herkese. Yaklaşık bir hafta önce Bannerlord oynamak istedim ve indirdim indirdim ama oyuna girdiğimde lobide yüklenme ekranlarında acayip kasmalar oluyor. İnternette araştırdım ekran kartımla alakalı olabilir diye okudum ve ekran kartımın sürücülerin düşürdüm belki driverdadır diye ama gözle görülür bir sonuç alamadım. Bazen 0 1 FPS'lere kadar düşüyor neden olabilir acaba?
Sistem özelliklerim:
  • Intel i5 7300HQ
  • GTX 1050 Ti.
  • 8 GB RAM.
  • 256 GB M.2 SSD.
Ayrıca yer sıkıntısından dolayı oyunları taşınabilir diske kuruyorum, ondan olabilir mi diyeceğim ama sanmıyorum çoğu oyunda öyle bir sorunla karşılaşmadım.

Öncelikle selamlar herkese. Yaklaşık bir hafta önce Bannerlord oynamak istedim ve indirdim indirdim ama oyuna girdiğimde lobide yüklenme ekranlarında acayip kasmalar oluyor. İnternette araştırdım ekran kartımla alakalı olabilir diye okudum ve ekran kartımın sürücülerin düşürdüm belki driverdadır diye ama gözle görülür bir sonuç alamadım. Bazen 0 1 FPS'lere kadar düşüyor neden olabilir acaba?
Sistem özelliklerim:
  • Intel i5 7300HQ
  • GTX 1050 Ti.
  • 8 GB RAM.
  • 256 GB M.2 SSD.
Ayrıca yer sıkıntısından dolayı oyunları taşınabilir diske kuruyorum, ondan olabilir mi diyeceğim ama sanmıyorum çoğu oyunda öyle bir sorunla karşılaşmadım.

Oyun içerisinde RAM kullanımın yüzde(%) kaç?
RAM'in yetersiz kalabileceğini düşünüyorum.

Sistem özelliklerim:
  • Intel i5 7300HQ
  • GTX 1050 Ti.
  • 8 GB RAM.
  • 256 GB M.2 SSD.
Söz konusu bannerlord ise iki altın kural var, en az 16 gb ram olmalı + oyun ssd'ye kurulmalı.

Öncelikle RAM kullanımım 6 GB'yi geçmedi ki RAM olduğunu sanmıyorum 150 FPS'leri de görüyorum oyun içinde ama lobide alışveriş yapmak isterken lobiyi açınca ya sa sefer haritasında dolaşırken takılmalar oluyor.

Söz konusu Bannerlord ise iki altın kural var, en az 16 GB RAM olmalı + oyun SSD'ye kurulmalı.

Driverlar güncel mi?

Driverimi 2 3 gün önce güncellemiştim fakat diğer oyunlarda droplarım arttıgı için NVIDIA'nın sitesinden eski drivere döndüm.
Up.
Up

Son düzenleme:

Geri
Yukarı