GTX 1050 Ti Bir Süre Sonra Güç Tasarrufuna Geçiyor

Fatih Ünlü

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisliği
Sebebini anlamadığım bir sorun.

Öncelikle sistemi yazayım;
Asus 21" FHD LCD
Asus B350M-A Anakart.
MSI GTX 1050Ti 4GT OC Version E.Kartı.
Samsung Evo 250Gb NVMe SSD.
16 GB Corsair 2400Mhz RAM.
Amd Ryzen 1600 3.50 stock (OC3.79 GHZ)

Kasam Everest Rampage serisi sıvı soğutmam dahil 4 Corsair 12 cm fanım var. Ultra serin bir ortamda çalışıyor kasam. Fakat sorun şu,

Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Rise Of Tomb Raider, Bioshock Infinite, BF1 tarzı yüklü oyunlarda ilk açtığımda 1080p high settings de 40-50 FPS alıyorum. Ancak 4-5 saniye sonra sanki ekran kartı optimal moda geçiyor. Güç tasarruf modu gibi bir anda FPS 17'ye sabitleniyor. Masaüstüne dönüp arka planda görsel aktivite açınca (örn; görev yöneticisindeki performans çizelgeleri) bir anda FPS düzeliyor. Ve o görev yöneticisini kapatınca yine 17 FPS de sabitleniyor. Benim görüşüm ekran kartı yük altında olmadığını düşünüyor ve optimal moda alıyor kendini. NVIDIA menüsünden güç tasarrufunu kapattım. Sürekli tam yükte çalış diyorum. Fakat bu da işe yaramadı ne yapsam ne etsem o görev yöneticisini açmadan FPS düzelmiyor. Görev yöneticisini yük altında hissediyor ama ağır grafikli ya da hafif grafikli oyunları grafiksel baz güç istemeyen program hissediyor ve düşük güç moduna alıyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim lütfen yardım edin.

18.jpg
60.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebebini anlamadığım bir sorun.

Öncelikle sistemi yazayım;
Asus 21" FHD LCD
Asus B350M-A Anakart.
MSI GTX 1050Ti 4GT OC Version E.Kartı.
Samsung Evo 250Gb NVMe SSD.
16 GB Corsair 2400Mhz RAM.
Amd Ryzen 1600 3.50 stock (OC3.79 GHZ)

Kasam Everest Rampage serisi sıvı soğutmam dahil 4 Corsair 12 cm fanım var. Ultra serin bir ortamda çalışıyor kasam. Fakat sorun şu,

Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Rise Of Tomb Raider, Bioshock Infinite, BF1 tarzı yüklü oyunlarda ilk açtığımda 1080p high settings de 40-50 FPS alıyorum. Ancak 4-5 saniye sonra sanki ekran kartı optimal moda geçiyor. Güç tasarruf modu gibi bir anda FPS 17'ye sabitleniyor. Masaüstüne dönüp arka planda görsel aktivite açınca (örn; görev yöneticisindeki performans çizelgeleri) bir anda FPS düzeliyor. Ve o görev yöneticisini kapatınca yine 17 FPS de sabitleniyor. Benim görüşüm ekran kartı yük altında olmadığını düşünüyor ve optimal moda alıyor kendini. NVIDIA menüsünden güç tasarrufunu kapattım. Sürekli tam yükte çalış diyorum. Fakat bu da işe yaramadı ne yapsam ne etsem o görev yöneticisini açmadan FPS düzelmiyor. Görev yöneticisini yük altında hissediyor ama ağır grafikli ya da hafif grafikli oyunları grafiksel baz güç istemeyen program hissediyor ve düşük güç moduna alıyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim lütfen yardım edin.

Eki Görüntüle 286509 Eki Görüntüle 286510

Ekran Kartı sürücülerini kaldırın ve yeniden temiz kurulum yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı