GTX 1050 Ti bu devirde alınır mı?

Bütçe
2000
Hocam benim de anakartım H61 ve Rx 580 kullanıyorum. Sorun olmuyor.
Benim ilk bilgisayarımda H61 var. 3. nesil Intel işlemci için çok uğraştım. Harbi anlayan insanlara götürdüm "Anakart bozulursa benden bilme" ve "Fabrika çıkışlı Update edilmiş kartlar bulabilirsin" dedi hepsi. Ama RX 4XX ve RX 5XX kartlar eski anakartlarda seçme yapıyor, şanslısınız diyebilirim.

Ama bu problem değil, 1060 6GB RX 580'den güçlü. İleride işlemciyi i7-2600 yaparsa ve 8+8 RAM eklerse sorunsuzca kullanır ki ucuz bütçe için oldukça tercih edilebilir bir ikili.

Benim ilk bilgisayarımda H61 var. 3. nesil Intel işlemci için çok uğraştım. Harbi anlayan insanlara götürdüm "anakart bozulursa benden bilme" ve "fabrika çıkışlı Update edilmiş kartlar bulabilirsin" dedi hepsi. Ama RX 4xx ve RX 5xx kartlar eski anakartlarda seçme yapıyor, şanslısınız diyebilirim.

Ama bu problem değil, 1060 6 GB RX 580'den güçlü. İleride işlemciyi i7-2600 yaparsa ve 8+8 RAM eklerse sorunsuzca kullanır ki ucuz bütçe için oldukça tercih edilebilir bir ikili.

Tamam bunu yapacağım fakat asıl sorum şu 1060'ı alsam işlemciyi ileride alsam kullanabilir miyim yoksa önce işlemciyi mi değiştirmem lazım.

Tamam bunu yapacağım fakat asıl sorum şu 1060'ı alsam işlemciyi ileride alsam kullanabilir miyim yoksa önce işlemciyi mi değiştirmem lazım.
Bir süre kullanabilirsin ama o işlemci ile çok fazla idare edeceğini sanmam.

1060 6 Gb alabilirsin bence dediğim gibi kısa vadede gücünden kısıp kullanabilirsin işlemci yükseltince tam performans alabilirsin. Amd ekran kartına bulaşma bence.

İşlemci olarak i7 3770 olabilir.

1060 6 GB alabilirsin bence dediğim gibi kısa vadede gücünden kısıp kullanabilirsin işlemci yükseltince tam performans alabilirsin. AMD ekran kartına bulaşma bence.

Zaten birkaç ay idare etse kafi işlemciyi yükseltirim her halükarda.

1060 6 Gb alabilirsin bence dediğim gibi kısa vadede gücünden kısıp kullanabilirsin işlemci yükseltince tam performans alabilirsin. Amd ekran kartına bulaşma bence.

Hocam BIOS Update riskine gerek yok i7 3770 ve i7 2600 arasında çok fark yok risksiz devam edip i7 2600 almak daha mantıklı.

Tamamdır ilgilendiğiniz için çok teşekkürler GTX 1060'ı alacağım işlemcide büyük ihtimal ucuza kaçarım hangisi daha ucuzsa ondan yanayım bu sıralar Allah'a emanet olun.

Hocam BIOS Update riskine gerek yok i7 3770 ve i7 2600 arasında çok fark yok risksiz devam edip i7 2600 almak daha mantıklı.

1060 6 GB alabilirsin bence dediğim gibi kısa vadede gücünden kısıp kullanabilirsin işlemci yükseltince tam performans alabilirsin. AMD ekran kartına bulaşma bence.

Zamanında H61 kullanan çok arkadaşım vardı. i7 3770 almıştı birisi 5 farklı marka kartta denedik hiçbiri açmadı geri satıp i7 2600 aldı. Sistemi değiştirince işlemcisine ben çöktüm 1060 3GB aldım bilgisayarımı geri topladım 4+4 RAM ile çok iyi performans aldım.

1050 Ti güzel kart 2022'de çıkmış GoW'ı bile oynatıyor akıcı.

@enversosa @Hexa Force Sil gülmeye devam edin boş çocuklar sizi. 😁
Hocam kusura bakmayın ama 1060 6GB 1600 liraya satılabiliyorken 1900 liraya 1050TI önerenin bilgisini sorgularım. GoW'u en düşük ayarlarda 720p'de 29-34 FPS arası oynarsınız o kartla, akıcılık dediğiniz bu mu?

Hocam kusura bakmayın ama 1060 6GB 1600 liraya satılabiliyorken 1900 liraya 1050TI önerenin bilgisini sorgularım. GoW'u en düşük ayarlarda 720p'de 29-34 FPS arası oynarsınız o kartla, akıcılık dediğiniz bu mu?
Bende GT 1030 vardı o bile 720P'de 40 FPS oynatıyordu. O bütçeye daha iyi kart bulunur bulunmaz ayrı konu 1050 Ti kötü kart olmadığını belirtiyorum ben.

Geri
Yukarı