Çözüldü GTX 1050 Ti bütün oyunlarda FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Coldy

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci :)
Bilgisayarımda ne oyun oynarsam oynayayım 5. dakikadan sonra ekran böyle FPS düşmesi yemeye başlıyor sesler cızır cızır oluyor görev yöneticisinden baktığımda CPU'nun %100 GPU'nun ise %50'yi geçmediğini görüyorum hayır sıcaklıklarda da sıkıntı yok onu da kontrol ettim harddiskde de sıkıntı yok bir tane program vardı adını hatırlamıyorum excellent diyordu harddisk sağlığına sorun işlemcide olabilir mi?

Sistemim: Ekran Kartı = GTX 1050 Tİ Dual Fan 4 GB OC Edition
İşlemci = i5 7400 3.00 GHz Turbo ile 3.30 GHz
Anakart: MSI B250M PRO-VH
Harddisk = Hatırlamıyorum ama 1 TB 7200 RPM
RAM: 8 GB 2400MHz
PSU: Yanlış hatırlamıyor isem 500W ya da 600W idi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
psu nuzu kontrol ettiniz mi ? psu nuzda bir arıza olabilir.
Büyük ihtimalle PSU'da sorun var en yakın zamanda değiştirip sonuçları söyleyeceğim.
Arkadaşlar sorunu Downclock yaparak çözdüm benim gibi sorun yaşayanlar Msi Afterburner programı ile grafik kartının (GPU) çekirdek ve bellek hızlarını düşürsünler. Sorunumu çözdüğü için @MayCrasH'e çok teşekkür ederim.
psu nuzu kontrol ettiniz mi ? psu nuzda bir arıza olabilir.
Büyük ihtimalle PSU'da sorun var en yakın zamanda değiştirip sonuçları söyleyeceğim.
Arkadaşlar sorunu Downclock yaparak çözdüm benim gibi sorun yaşayanlar Msi Afterburner programı ile grafik kartının (GPU) çekirdek ve bellek hızlarını düşürsünler. Sorunumu çözdüğü için @MayCrasH'e çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı