GTX 1050 Ti Düşük ayarlarda da yüksek ayarlarda da aynı FPS'yi alıyorum

HaIdir

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba başlıktan da anlaşılacağı üzere oyunlarda (LoL, CS) düşük ayarlarda da aynı, yüksek ayarlarda da aynı FPS'yi alıyorum. Ekran kartı sürücüm, BIOS'um güncel. Daha dün bilgisayarı söküp fan temizliği ve termal macun yenileme işlemi yaptım, ama sonuç düzelmedi. Mesela örnek olarak The Long Dark oynuyorum orta ayarlarda 60-65 FPS'yi zor geçiyorum. Bu ekran kartına göre düşük bir performans gibi geliyor bana. Bilgisayarlardan pek anlayan birisi değilim, şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim;

Intel Core i5-7300HQ 2.5GHz 4 çekirdek.
8 GB SK Hynix DDR 4 2400 MHz RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5.

Laptop'um Acer Nitro 5(AN515-51)

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba başlıktan da anlaşılacağı üzere oyunlarda (LoL, CS) düşük ayarlarda da aynı, yüksek ayarlarda da aynı FPS'yi alıyorum. Ekran kartı sürücüm, BIOS'um güncel. Daha dün bilgisayarı söküp fan temizliği ve termal macun yenileme işlemi yaptım, ama sonuç düzelmedi. Mesela örnek olarak The Long Dark oynuyorum orta ayarlarda 60-65 FPS'yi zor geçiyorum. Bu ekran kartına göre düşük bir performans gibi geliyor bana. Bilgisayarlardan pek anlayan birisi değilim, şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim;

Laptopun oyunlarda kullanması gereken harici kartı değil de dahili kartı kullanıyor olabilr. Laptopun güç performansı modunda olabilir.

Sistemim;

Format atmayı denediniz mi?

Evet daha yeni format attım 2 gün oldu yaklaşık.

Genelde oyunlara GeForce Experience'den giriyorum harici kart ile oynuyorum yani
Bu harici karttan oynadığınızı göstermez ki.
Nvidia denetim masasından her oyunu kontrol etmelisin. Hatta Nvidia bildirim çubuğunu aç oyun esnasında hangi kartın aktif olduğunu görürsün böylece.

Quick CPU programıyla pc nizi hızlandırabilirsiniz youtubeden bakın.
Bilgisayara birşey olmaz demi hocam :D
Bu harici karttan oynadığınızı göstermez ki.
Nvidia denetim masasından her oyunu kontrol etmelisin. Hatta Nvidia bildirim çubuğunu aç oyun esnasında hangi kartın aktif olduğunu görürsün böylece.
Az önce denedim bildirim çubuğundan da baktım Nvidia'yı kullanıyor
Quick CPU programıyla pc nizi hızlandırabilirsiniz youtubeden bakın.
Dediğiniz bu uygulamayı da kullandım bi fark göremedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı