GTX 1050 Ti Düşük GPU Kullanımı Sorunu

Solidtor

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben birkaç hafta önce Ryzen 3 1300x ve Asus Expedition GTX 1050Ti bileşenlere sahip bir bilgisayar topladım. Bu bilgisayarla ilgili sıkıntılarım var, konuya geçecek olursak ekran kartı kullanımı az oluyor ve işlemci kullanımı gereksiz bir şekilde fazla oluyor oyunlarda. İlk başta bir şey olduğunu düşünmedim herhalde ekran kartı fazla geliyordur diyordum ama aynı ekran kartının aynı modeli ile yapılan testlere baktım LOL gibi bir oyunda 300, 200 bazen 400 FPS alınırken benim ekran kartım 150 civarında gidip duruyor ve bazende savaşlarda FPS değerleri düşüyor. Sadece LOL ile sıkıntım olsa yine iyi PUBG ve The Division'da da aynı sorun var, işlemci kullanımı 100 civarı oluyor fakat ekran kartı kullanımı az oluyor. Sıkıntıyı anlamadım, ekran kartı kullanımının az olması oyuna fazla gelebileceğini aklıma getiriyor her seferinde ama FPS değerleri düşüyor bazı yerlerde buna rağmen ekran kartı kullanımı artmıyor, resimlerin birinde PUBG oyununda çektiğim bir sahne var, köprüdeyim ve FPS 40 ekran kartı kullanımı 90 üstü bile değil fakat işlemci çok yoğun. BIOS güncel, Ekran kartı driver güncel, Windows da güncel. Konuyu açabileceğim en uygun yerin burası olduğunu düşündüm, yardımcı olursanız sevinirim. (bu arada RAM kullanımı çok çok fazla olmuyor)

Sistemin bütün parçaları:
Ryzen 3 1300x İşlemci
Asus Expedition GTX 1050Ti Ekran kartı
MSI B350M PRO-VDH Anakart
Gskill 8 GB RAM
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200RPM Harddisk, sistemde SSD bulunmamaktadır.

5kvQ9W9QTZGcaqnpPLBvTA.png

IsVJ-9UyRf2ZxiYoOUAQhA.png
Q.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı