GTX 750 Tİ Düşük GPU Kullanımı Sorunu

SlixSpex00

Hectopat
Daha fazla  
Ben 1-2 gün önce ASUS strix GTX 750 ti aldım işlemcimin i5 6500 CPU 3.20 Ghz Skylake olmasına rağmen bi türlü GPU kullanımı %99-98-100 falan olmuyor. Hep 80-90-60 arası geziniyor 30'a indiği bile oluyor. Güç kaynağım yeterli markası ve modeli frisby foem 500WATT kartı alırken güç kaynağının kartı açacağı işlemcide de darboğaz olmayacağı söylendi. İşlemcimin iyi olmasına rağmen tam performans alamıyorum. Bu arada işlemci kullanımı soracak olursanız min:40 max:90 arası geziniyor. Genellikle 60-70 arası ekran kartı sıcaklığı şuana kadar %60'ı geçtiğini görmedim işlemci sıcaklıkları normal sizce sıkıntı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu hangi çözünürlükte oynuyorsun? Sürücülerin güncel mi?
kardeş kusura bakma biraz geç cevap veriyorum yetkim alınmıştı 1 hafta boyunca yazım kurallarına uymadım diye neyse kardeş full hd 1920x1080 çözünürlükte oynuyom ayarlar very high'de 80-95 gpu kullanıyor high'de 70-90 gpu kullanıyor normal ayarlarda 40-60 gpu kullanıyor ayarlar ne olursa olsun %99 kullanması lazım değilmi kardeş

Oyunun doku ayarlarında kalite farklılıklarında ne olursa olsun %99 çalışması lazım tam performans vermek için. 1080P çözünürlüğün çok çok altına indiği zaman ise o zaman tam performans çalışmaması normal. 1280X760 vb. düşük çözünürlükleri kastediyorum. 1080P'de oyunda herhangi bir donma, kasma yaşıyor musun?

Oyunun doku ayarlarında kalite farklılıklarında ne olursa olsun %99 çalışması lazım tam performans vermek için. 1080P çözünürlüğün çok çok altına indiği zaman ise o zaman tam performans çalışmaması normal. 1280X760 vb. düşük çözünürlükleri kastediyorum. 1080P'de oyunda herhangi bir donma, kasma yaşıyor musun?
yok full hd'de kasmıyor arkadaşım hiçbir ayarlarda kasmıyor kalite ayarlarını düşürünce gpu kullanımı azalıyor acaba asus strix'e özel birşeymi bu ekran kartı son ayarlarda oynamadığında ekran kartından tam güç çekmiyomu yormasın diye mesela asus strix'de sıcaklık derecesi bildiğim kadarıyla sıcaklık 60'ın altında fanlar çalışmıyor ha bide şey dicem benim tüm oyunlarda 60fps sabit oynamayınca takılma yapıyo bu sorunun adı bildiğim kadarıyla micro stutter'miş fps 50-60 arasında gezinmesine rağmen takılıyo illa ayarları düşürecem 60'a sabitleyecem öylede güzel olmuyor ne yapmam lazım? bu arada sorunlarımı tam anlatamamış olabilirim kafam çalışmıyor şuan yeni uyandım :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı